Strona głównaInneKocioł elektrodowy - jakie pojawiają się opinie?

Kocioł elektrodowy – jakie pojawiają się opinie?

Technologia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku, zarówno pod względem potrzeb klientów, kwestii ekonomicznych, ergonomicznych i ekologicznych. Tak też powstały kotły elektrodowe. Są alternatywą dla wielu rodzajów systemów grzewczych. Łączą w sobie ekologię, niskoemisyjność. Wyróżnia je to, że mogą być zasilane przez panele fotowoltaiczne, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić. Kocioł elektrodowy może ogrzewać pomieszczenia, jak i dostarczać ciepłą wodę. W tym artykule dowiesz się, jaka jest zasada działania kotła elektrodowego, jakie są koszty ogrzewania, jakie są opinie na temat kotłów elektrodowych Galan, jaka jest cena kotła elektrodowego 10-20 kW, Ekoteh 6-9 kW.

Kocioł elektrodowy – jaka jest zasada działania?

Kocioł elektrodowy działa na zasadzie wykorzystania zjawiska fizycznego, jakim jest elektroliza, zamieniająca energię elektryczną na cieplną. Ciepło, które gromadzi się w zasobniku kotła dociera do instalacji w całym budynku. Kocioł elektrodowy posiada nieskomplikowaną budowę, co przekłada się na brak części, które mogłyby wywołać awarię, jak np. sprężarki, wirniki, zawory, przekładnie, palniki. Prosta konstrukcja zapewnia bezproblemową pracę kotła, a także dużą odporność na temperatury zewnętrzne, co sprawia, że sprawność kotła indukcyjnego wynosi ok. 100%.

Kocioł elektrodowy - jaka jest zasada działania

Kocioł elektrodowy jest dobrze wyciszony, dzięki czemu można zdecydować się na jego montaż wewnątrz domu, bez obaw, że praca kotła będzie wybudzała ze snu. Jeśli posiadasz instalację fotowoltaiczną to zakup kotła elektrodowego będzie dla Ciebie jedną z lepszych inwestycji. Koszty ogrzewania będą wynosiły 0 zł. Kolejną ogromną zaletą kotłów elektrodowych jest to, że można uzyskać na ich zakup dofinansowanie z programu “Czyste Powietrze”. Kotły elektrodowe spełniają szereg wymagań i norm, które sprawiają, że spalanie w tego rodzaju kotle jest bardziej przyjazne środowisku. Można także skorzystać z dofinansowania gminnego, jak ulga termomodernizacyjna. Istnieje możliwość umiejscowienia kotła na ścianie, co sprawia, że nie trzeba mieć specjalnego pomieszczenia, przeznaczonego tylko na kocioł. Kolejną zaletą w zasadzie działania kotłów elektrodowych jest to, że nie potrzeba kominów, ani dodatkowych instalacji. Kocioł musi mieć jedynie dostęp do prądu trójfazowego. Poznałeś zasadę działania kotłów elektrodowych, koszty ogrzewania, więc teraz czas na poznanie opinii na temat kotłów Galan.

Kocioł elektrodowy Galan – jakie posiada opinie?

Jedną z najpopularniejszych marek kotłów elektrodowych jest Galan. Wywodzi się ona z Rosji. Produkcja kotłów odbywa się w Moskwie, Pskowie, Ryazanie i Stawropolu na Białorusi. Firma oferuje wiele rodzajów kotłów elektrodowych do różnej wielkości pomieszczeń. Jakimi opiniami cieszą się kotły elektrodowe firmy Galan?

Kocioł elektrodowy Galan - jakie posiada opinie

Na forach internetowych można znaleźć zarówno pozytywne i negatywne opinie. Uważany jest za kompaktowy, szybko rozprowadzający ciepło, a na pewno bardzo ekonomiczny. Niektórzy wyrażają w swoich opiniach fakt, że po upływie roku od montażu, zużycie energii znacznie wzrosło. Przyczyną tego było zniszczenie właściwości chłodziwa. Dużą zaletą kotłów Galan jest atrakcyjna cena.

Kocioł elektrodowy Ekoteh 10-20 kW, 6-9 kW – jaka jest ich cena?

Kocioł elektrodowy 10-20 kW jest w stanie ogrzać powierzchnię do 250 m2. Woda ogrzewana jest za pomocą płaszcza wodnego i wężownicy. Ciepło z zasobnika może być transportowane zarówno do grzejników panelowych, jak i do ogrzewania podłogowego. Pobór energii wynosi średnio 0,0067 kWh na 1 m³ w ciągu godziny. Posiada cyfrowy nastaw temperatury, można podłączyć go do ogniw fotowoltaicznych.

kocioł elektrodowy opinie

Ceny za kocioł elektrodowy Ekoteh 10-20 kW zaczynają się od 11 000 zł. Czy jest różnica w cenie, jeśli chodzi o kocioł elektrodowy Ekoteh 6-9 kW? Cena z montażem to ok. 10 500 zł. Trzeba liczyć się z tym, że kocioł Ekoteh 6-9 kW ogrzewa mniejsze powierzchnie do 112 m2. Ogrzewanie wody jest przeprowadzane na takiej samej zasadzie, co w przypadku kotła 10-20 kW. Pobór energii wynosi 0,0067 kWh na 1 m³ w ciągu godziny.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze