Strona głównaZakupPralka Bosch do 3000 zł - jaki model wybrać?

Pralka Bosch do 3000 zł – jaki model wybrać?

Bosch to jedna z najpopularniejszych marek AGD. Sprzęty nią sygnowane wiele osób ocenia jako niezawodne. Nic więc dziwnego, że szukając nowej pralki, Bosch będzie na początku listy producentów, których urządzenia warto rozważyć. Jaki model wybrać? Na potrzeby artykułu zakładamy budżet 3000 zł. W tej kwocie możemy postawić na dopracowane, innowacyjne urządzenia, z których będziemy zadowoleni wiele miesięcy po zakupie. Pora przyjrzeć im się bliżej!

Jak wybrać dobrą pralkę?

Pralka to sprzęt, którego wybór trzeba dokładnie przemyśleć. Zwykle wymieniana raz na wiele lat, powinna dobrze wpisywać się w styl życia i codzienne potrzeby wszystkich domowników. Zawężenie wyboru do konkretnego producenta jest dużym ułatwieniem – zwłaszcza, jeśli mamy w domu inne jego urządzenia i jesteśmy z nich zadowoleni.

Nie warto jednak się spieszyć – poszukiwania idealnej pralki w wyznaczonym budżecie trzeba rozpocząć od uważnej lektury specyfikacji technicznej modeli, które wpadły nam w oko. Zwykle to długa lista cech – ale które z nich są najważniejsze?

Jeśli zależy nam na trafnej decyzji zakupowej, nie możemy ignorować takich elementów, jak:

 • klasa energetyczna – pralka to sprzęt, z którego często korzystamy, dobrze więc szukać możliwie energooszczędnego modelu;
 • wielkość wsadu – określa, ile kilogramów odzieży upierzemy za jednym razem;
 • wymiary sprzętu – pralka musi zmieścić się tam, gdzie mamy wygospodarowaną na nią przestrzeń;
 • maksymalna prędkość wirowania;
 • dostępne programy – różnią się w zależności od modelu, dobrze się z nimi zapoznać;
 • innowacyjne technologie i dodatkowe funkcjonalności – dbają o to, by usuwać najbardziej uporczywe plamy, jednocześnie chroniąc delikatne ubrania;
 • łatwe sterowanie – panel różni się w poszczególnych pralkach, są również sprzęty kompatybilne z aplikacją mobilną;
 • zabezpieczenia – np. blokada rodzicielska.

To wszystko parametry, którym warto uważnie się przyjrzeć, by na ich podstawie wyselekcjonować modele, spośród których dokonamy finalnego wyboru. Jakie opcje mamy, szukając pralki Bosch do 3000 zł?

Pralka Bosch do 3000 zł – polecane modele

Wśród propozycji marki Bosch znajdziemy zarówno budżetowe rozwiązania, do 1500 czy 2000 zł, jak również najbardziej zaawansowane sprzęty, na które trzeba przeznaczyć do 5000 zł. Zakładając pułap cenowy mniejszy niż 3000 zł, mamy w czym wybierać. Oto najciekawsze modele!

 • BOSCH WAU28S6SPL – pralka o 9-kilogramowym wsadzie i klasie energetycznej C. Maksymalna prędkość wirowania to 1400 obr/min. Oferuje szereg przydatnych rozwiązań. W tym – automatyczne dostosowywanie parametrów cyklu prania w zależności od rodzaju tkaniny. Warto wspomnieć również o funkcji Start/Pauza, która pozwala zatrzymanie programu prania, by wyjąć lub dołożyć odzież do bębna. Miłośnicy krótkich programów prania zwrócą uwagę na trwający 15 minut program, w którym mamy pranie główne, płukanie i wirowanie.
 • BOSCH WAU28T00PL – kolejna propozycja o podobnych parametrach, jak omówiony wcześniej model – mamy tu identyczny wsad, klasę energetyczną i maksymalną prędkość wirowania. Silnik EcoSilence Drive zapewnia wysoką efektywność prania, a przy tym – duży komfort korzystania z pralki: sprzęt pracuje bowiem naprawdę cicho! Ciekawą opcją jest programowanie czasu zakończenia programu piorącego.
 • BOSCH WGG0440KPL – pralka o wsadzie 9 kg, z klasą energetyczną A – strzał w dziesiątkę dla osób szukających energooszczędnego rozwiązania. Maksymalna prędkość wirowania w tym modelu to 1400 obr/min. Podobnie jak w opisanym wcześniej modelu, sercem urządzenia jest trwały silnik EcoSilence Drive, który odznacza się wyjątkowo cichym działaniem. Wśród innowacyjnych rozwiązań warto wymienić SpeedPerfect, który pozwoli skrócić czas prania o 65% a także ActiveWater Plus, która automatycznie dobiera ilość wody potrzebnej do wyprania ubrań znajdujących się w bębnie urządzenia.

Pralki Bosch w sklepie MediaMarkt odznaczają się nie tylko zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, ale również przyjemnym dla oka designem. Warto dokładniej im się przyjrzeć!

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze