HomeOgródMontaż ogrodzenia panelowego

Montaż ogrodzenia panelowego

Ogrodzenie panelowe jest alternatywą dla ogrodzeń, które wymagają dużo pracy, a czasami również dużo materiałów budowlanych, a co za tym idzie, są kosztowne. Ogrodzenie panelowe składa się z powtarzających się elementów gotowych do montażu. Budowa ogrodzenia panelowego jest prosta, ponieważ składa się ono z przygotowanych fabrycznie paneli oraz słupków, do których będą one mocowane. Słupki wykonane są ze stalowych kształtowników. Jak wykonać ogrodzenie panelowe? Pierwszą czynnością w montażu ogrodzenia panelowego jest zabetonowanie słupków w gruncie. Zapewnia to stabilność całej konstrukcji. Instrukcja montażu paneli ogrodzeniowych nie jest skomplikowana i polega w głównej mierze na montażu paneli za pomocą złączek i śrub do konstrukcji ogrodzenia. Jak montować panele ogrodzeniowe? Montaż paneli ogrodzeniowych, tak jak całego ogrodzenia, nie należy do trudnych czynności, wystarczy przestrzegać kroków w dołączonej instrukcji. Oprócz śrub i złączek dołączonych do pakietu, można również zastosować nakrętki zrywalne, które zabezpieczają przed kradzieżą. Bardzo ważną rzeczą, jeżeli zastanawiamy się, jak wykonać ogrodzenie panelowe, jest przygotowanie projektu konstrukcji, czyli obliczenie, ile materiału będziemy potrzebowali. 

Budowa ogrodzenia panelowego

Większość ogrodzeń panelowych produkowana jest ze stali i jest on jednym z najpopularniejszych materiałów, jeżeli chodzi o panele ogrodzeniowe. Dodatkowo, elementy stalowe pokryte są powłoką antykorozyjną, która ma za zadanie chronić je przed działaniem czynników zewnętrznych. Istnieją jeszcze inne rodzaje paneli ogrodzeniowych, między innymi można spotkać wykonane z drewno lub z betonu.

Instrukcja montażu paneli ogrodzeniowych

Na pytanie, jak wykonać lub jak zrobić ogrodzenie panelowe, odpowiedzi jest wiele. Jak widać, montaż płotu panelowego nie jest trudny i można go wykonać samemu. Jednak, jeżeli nie jesteśmy pewni swoich sił, można posłużyć się instrukcją montażu paneli ogrodzeniowych dołączonych do zestawu albo skorzystać z filmów instruktażowych montażu ogrodzenia. Takich filmów w Internecie jest wiele. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać “Jak montować panele ogrodzeniowe” lub “Panele ogrodzeniowe montaż” i wyświetli nam się wiele filmów z tym związanych. 

Jak wykonać ogrodzenie panelowe?

Pierwszym krokiem w wykonaniu ogrodzenia panelowego jest przygotowanie odpowiednio terenu, czyli między innymi usunięcie roślinności, kamieni, czy korzeni, które mogłyby utrudniać betonowanie słupków. Należy również zadbać o wyrównanie gruntu, aby uniknąć powstawania ewentualnych szpar dołem. Po oczyszczeniu terenu, dalsze kroki montażu ogrodzenia panelowego polegają, jak wcześniej wspomniano, na przygotowaniu projektu ogrodzenia, czyli między innymi dokonania pomiarów, a także rozplanowania rozmieszczenia słupków. Następnie, aby prawidłowo wykonać ogrodzenie panelowe, należy zmierzyć odległość pomiędzy słupkami 

Kolejną czynnością jest pomiar odległości między słupkami. Otrzymane wymiary dzieli się przez długość przęsła. Po zamocowaniu słupków za pomocą betonu, można przystąpić do montażu paneli ogrodzeniowych. Według instrukcji montażu paneli ogrodzeniowych, mocuje się je za pomocą obejm skręcanych zrywalnymi nakrętkami. Można wykorzystać do tego również specjalne klipsy. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze