Strona głównaCennik budowlanyMycie elewacji – cena

Mycie elewacji – cena

Renowacja ścian elewacyjnych budynku nie musi być bardzo kosztowna. Nie musi też od razu oznaczać nakładania świeżego tynku czy malowania. Czasem wystarczy solidne mycie elewacji – fora internetowe podpowiadają, że to sprawdzona metoda na zaoszczędzenie nieco pieniędzy.

Bywa, że samo czyszczenie elewacji, nawet bardzo dokładne, nie wystarczy i konieczne jest usługa mycia i malowania elewacji – cena takiej przyjemności jest znacznie wyższa, niż samego czyszczenia, jednak efekty są więcej, niż zadowalające. W takim razie, czy gdy w grę wchodzi czyszczenie elewacji, cena jest do przyjęcia dla absolutnie każdego?

Ile kosztuje mycie elewacji?

Często to, ile kosztuje mycie elewacji, zależy od stopnia ich zabrudzenia. Na to zaś wpływ ma kilka różnych czynników. Przede wszystkim brudniejsze będą lokale posadowione w aglomeracjach miejskich, przy ruchliwych drogach, gdzie ilość spalin oraz unoszących się w powietrzu pyłów i smogu jest znacznie większy. Jeśli jesteśmy amatorami posiadania w pobliżu cieków wodnych, stawu czy jeziora, możemy mieć pewność, że na elewacji naszego domu prędko pojawią się nie tylko glony, ale i grzyby, zachęcone sporą wilgotnością. Również sam rodzaj narzuconego na budynek tynku będzie mieć znaczenie. Gładkie tynki będą brudzić się w mniejszym stopniu niż wszystkie ozdobne, strukturalne wersje.

Samodzielne mycie elewacji – forum radzi

Jeśli chodzi o samodzielne mycie elewacji, forum internetowe, niezależnie od źródła, jest bezlitosne. Nieumiejętne mycie budynku może spowodować nie tylko jego mechaniczne uszkodzenia, ale również nadmierne nawodnienie struktury tynku, a tym samym stać się zarzewiem problemu z wilgocią w pomieszczeniach. W takim wypadku lepiej zaufać profesjonalnemu czyszczeniu elewacji – cenniki nie są tak straszne, jak się można spodziewać. Trzeba mieć jednak na uwadze, że jeśli chodzi o czyszczenie elewacji, cena będzie zależna nie tylko od miasta, ale również od kwestii całkiem indywidualnych, jak wielkość budynku czy stopień zabrudzenia ścian.

Czyszczenie elewacji cennik profesjonalnych usług

Nie posiadając odpowiedniej wiedzy fachowej, sprzętu ani środków chemicznych, lepiej tę kwestię zostawić fachowcom. To oni najlepiej dobiorą odpowiednią metodę postępowania – przede wszystkim do rodzaju zastosowanego tynku oraz do rodzajów zabrudzeń. Inaczej bowiem będą traktowane zacieki z wilgoci, inaczej glony, a jeszcze inaczej osadzający się w porach muru smog i kurz.

Mycie i malowanie elewacji – cena

Dotyczące czyszczenia elewacji cenniki są bardzo obszerne i podzielone na kilka kategorii. Jeśli mamy do czynienia z tynkami mineralnymi, ceny za usunięcie z nich biologicznych naleciałości będzie kosztować od 9 do nawet 19 złotych w zależności od regionu. Usuwanie kurzu i pyłu to kwota od 3 do 14 złotych za metr kwadratowy. Ceny kształtują się podobnie, jeśli chodzi o czyszczenie elewacji, natomiast są inne w dla okładzin elewacyjnych z kamienia czy z betonu. I w ich przypadku najdroższe będzie usuwanie plam po oleju – nawet 25 złotych za metr kwadratowy powierzchni. Znacznie tańsze są koszty mycia elewacji blaszanych – to kwoty rzędu od 5 do 7 złotych czy elewacji szklanych – tu ceny wahają się między 2,5 a 6 złotych za metr kwadratowy.

Jednoczesne mycie i malowanie elewacji – cena może być atrakcyjniejsza?

Zwykle usługa obejmuje tylko czyszczenie elewacji, jednak jeśli firma zajmuje się jednocześnie myciem i malowaniem elewacji, cena takiej usługi faktycznie powinna być sumarycznie mniejsza. Ile kosztuje mycie elewacji, w przybliżeniu już wiemy. Na koszty malowania składa się gruntowanie ścian i wygładzenie ich powierzchni oraz zdrapanie starej warstwy farby. Ceny za całą usługę będą wahać się w granicach od 19 do 39 złotych za metr kwadratowy elewacji. Ceny zawsze uzależnione są od indywidualnej wyceny, ale i od rodzaju starej farby, która jest do usunięcia. Z tego względu firmy rzadko podają dokładne cenniki i preferują darmowe, osobiste wyceny zleceń.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze