Strona głównaOgródJaki wertykulator kupić?

Jaki wertykulator kupić?

Wertykulator jest bardzo potrzebnym urządzeniem, który tnie pionowo darni,, dzięki czemu możemy łatwiej usunąć mech. Dzięki niemu nasza trawa ma znacznie lepsze warunki do rozwoju i wzrostu. Można przed zakupem sprawdzić wertykulator spalinowy opinie oraz przeczytać o tym jak działa wertykulator oraz jaki wertykulator kupić – forum jest dobrym miejscem na uzyskanie takich informacji.

Jak działa wertykulator?

Wertykulator jest bardzo ważnym urządzeniem, który wykona za nas proces liftingu trawnika. Urządzenie to wykonuje pionowe cięcie darni, dzięki czemu można pozbyć się zbitego mchu. Dzięki takiemu zabiegowi trawa otrzyma znacznie więcej składników odżywczych i będzie rosła szybciej. Daje to efektywniejsze napływanie wody oraz substancji odżywczych, pochodzących z nawozów. Przenikanie wody do systemu korzeniowego trawy sprawia, że jest ona również znacznie bardziej zielona. Najczęściej wybierany jest wertykultor spalinowy – opinie o nim są bardzo dobre, ponieważ nie potrzebujemy do niego kabla, dzięki czemu jest on znacznie bardziej mobilny oraz pozwala nam na nacinanie darni nawet w takich miejscach, gdzie nie mamy dojścia do elektryczności.

Mamy do wyboru również ręczny wertykulator do trawy, który ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu można używać go w niewielkich ogrodach, ale również przy małych trawnikach. Takie urządzenie będzie również bardzo zwrotne. Posiada on kółka, co ułatwia jego prowadzenie oraz wąskie sztyletowe zęby. Przy dużych trawnikach przyda się jednak wertykulator spalinowy – opinie tutaj są spójne – przy dużych trawnikach najlepsze będą wertykulatory spalinowe.

Jaki wertykulator kupić – ranking nam powie?

Przy dużym ogrodzie na pewno idealny będzie wertykulator spalinowy – forum ogrodnicze na pewno pomoże nam w wybraniu odpowiedniego sprzętu. Warto sprawdzić, czy urządzenie ma wymienne zęby oraz kółka, które pozwolą na jego lepsze przemieszczanie po ogrodzie. Dobrym wyborem są również spalinowe wertykulatory, które mają wałki robocze napędzane przez pracę silnika. Pozwala to na równomierne przemieszczanie się po powierzchni trawnika. Jeśli chodzi o wertykulatory spalinowe – forum podpowiada nam, że mają one nieco większą moc od tych elektrycznych, a przede wszystkim dają możliwość przemieszczania się, bez potrzeby ciągnięcia za sobą niewygodnego kabla.

Wertykulator elektryczny – opinie

Jeśli chodzi o wertykulator elektryczny – opinie użytkowników, to podkreślają oni, że jest on idealny do przydomowych ogrodów o niewielkim rozmiarze. Są o wiele cichsze, a jednocześnie posiadają zarówno wertykulację, jak również aerację. Te dwa procesy są od siebie niezależne, a nowoczesne wertykulatory elektryczne posiadają obie możliwości nakłuwania darni oraz jej ścinania. Wertykulacja polega na nacinaniu darni tak, by usunąć jej starą część, co daje lepszy dopływ powietrza i zapewnia rozwój systemu korzeniowego. Aeracja z kolei to głębokie nakłuwanie trawnika kolcami, co daje rozluźnienie i napowietrzenie gleby. Aerację wykonujemy najczęściej po zimie, co zapewnia szybszą jej regenerację.

Aerator-wertykulator jaki kupić?

Jaki wertykulator kupić? Warto kupić wertykulator spalinowy, który będzie posiadał dwa osobne wałki do aeracji oraz wertykulacji, co pozwala na wykonanie tych dwóch procesów osobno.

Wertykulator elektryczny ranking

Pytając użytkowników: jaki wertykulator polecacie, wielu wskazywało na wertykulatory elektryczne. Wertykulator elektryczny – ranking pomoże w wybraniu najlepszego urządzenia do naszego ogrodu.

Wertykultor elektryczny STIGA SV 415 E XL posiada możliwość wertykulacji oraz aeracji. Ma moc aż 1500 W oraz dużą wydajność pracy. Zawiera aż 20 noży oraz 44 sprężyny. Posiada głębokość roboczą od 13 do + 4,5 mm. Wartym uwagi jest również wertykulator elektryczny AL-KO COMBI 38 E. Ma możliwość aerowania oraz moc 1300 W. Ma w zestawie również kosz na trawę.

Wart uwagi wertykulator spalinowy-opinie, to model WEIBANG WB517AB o wydajności nawet 2700m2/1h oraz OLEO MAC SR 50 H60 HONDA zalecany do powierzchni roboczej 2500 m2.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze