Strona głównaPoradyNaklejki na płytki łazienkowe - czy warto w to inwestować? Opinie

Naklejki na płytki łazienkowe – czy warto w to inwestować? Opinie

Metamorfoza łazienki bez generalnego remontu, skuwania ścian, podłóg i mozolnego układania ich na nowo – to marzenie chyba każdego z nas. Naklejki na płytki łazienkowe pozwalają na takie metamorfozy w dowolnym czasie, bez ingerencji w strukturę położonych płytek. Naklejki do łazienki na płytki to prawdziwy ocean możliwości, trudno się więc dziwić ich pozytywnym opiniom.

Czy jednak to sprytne rozwiązanie, zyskujące coraz większą popularność, nada się w przypadku każdej łazienki oraz każdego rodzaju płytek? O czym trzeba pamiętać przed ich zamówieniem i rozpoczęciem klejenia? Jak w ogóle są wykonane naklejki na płytki łazienkowe?

Naklejki na płytki podłogowe – opinie posiadaczy

Już pierwsze opinie o naklejkach na płytki podłogowe są bardzo obiecujące dla wszystkich zainteresowanych. Przede wszystkim na pierwszy plan wysuwa się ich banalnie prosty montaż, wymagający niewielkiego, ale jednak wcześniejszego przygotowania. Profesjonalne naklejki na płytki opinie mają tak znakomite, również ze względu na nieprzebrane bogactwo wzorów. Niektórzy producenci umożliwiają stworzenie nawet własnych, autorskich deseni. To zdecydowanie najlepszy sposób na stworzenie maksymalnie zindywidualizowanego w wyrazie wnętrza.

Naklejki do łazienki na płytki – czym są?

„Budowa” takich nowoczesnych naklejek jest bardzo prosta. Wierzchnią stronę pokrywa wybrany wzór – deseń naniesiony na folię samoprzylepną. Spodnia część, wykonana z PCV pokryta jest specjalnym klejem, za pomocą którego naklejki przymocowane są do podłoża. Taka budowa sprawia, że naklejki te znakomicie sprawdzają się w nawet bardzo wilgotnych pomieszczeniach. Ozdobna część dodatkowo pokryta jest specjalną warstwą ochronną, mającą zabezpieczyć je przed wilgocią, odklejeniem czy zadzieraniem się brzegów. Według opinii klientów naklejki na płytki mają ogromną zaletę, a mianowicie dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Aby jednak naklejki do łazienki na płytki trzymały się tak jak tego chcemy, musimy wcześniej odpowiednio przygotować pod nie powierzchnię. Nie we wszystkich przypadkach płytek ceramicznych uzyskany efekt wizualny będzie tak samo dobry. Są niestety pewne ograniczenia, które widać w opinii posiadaczy naklejek na płytki podłogowe.

Montaż naklejek na płytki ceramiczne do łazienki

Sam montaż nie jest trudny i nie wymaga od nas wielkich  zdolności manualnych czy drygu do majsterkowania. Jeżeli odpowiednio przygotujemy powierzchnię pod naklejki na płytki ceramiczne do łazienki, nasze dzieło będzie trzymać się przez długi czas. Przed rozpoczęciem klejenia niezbędne jest odtłuszczenie powierzchni płytek oraz usunięcie wszystkich zabrudzeń. Warstwa z klejem musi być położona na idealnie suchą i czystą powierzchnię. Niestety, jedynie na całkiem gładkich płytkach naklejki na płytki ceramiczne do łazienki będą się trzymać idealnie. Te o porowatych, chropowatych powierzchniach nie będą dawały odpowiedniego oparcia pod naklejki, powodując ich znacznie gorsze przyleganie.

Naklejki na płytki podłogowe – w opinii posiadaczy warto!

Jest wiele powodów, dla których warto skusić się na naklejki na płytki podłogowe – opinie ich posiadaczy tylko tę tezę potwierdzają. Z ich pomocą przeprowadzisz kilkugodzinny remont, który zmieni oblicze twojej łazienki o sto osiemdziesiąt stopni. Zaletą jest nie tylko możliwość wybrania w zasadzie dowolnej aranżacji, ale i cena. Średnia cena za kwadrat o wymiarach 30 cm x 30 cm to zwykle około 20 złotych; uzależniona jest oczywiście od producenta czy wybranej wielkości. Są uniwersalne – nadają się do każdego rodzaju nieruchomości. Są też trwałe i nie wymagają stosowania silnych środków czyszczących, jak się to ma w przypadku tradycyjnych płytek łazienkowych.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze