Strona głównaOZEPompy ciepła Nibe - opinie, czy warto?

Pompy ciepła Nibe – opinie, czy warto?

Obecnie to  właśnie pompy ciepła uważa się za jeden z najbardziej ekologicznych i wydajnych sposobów na ogrzanie budynku i uzyskanie ciepłej wody. Nic dziwnego, że takie instalacje cieszą się bardzo dużą popularnością, a ceny ich zamontowania systematycznie spadają. Dużym uznaniem cieszą się pompy ciepła Nibe. Opinie na temat tej marki, które można znaleźć w internecie, są bardzo pozytywne. 

Oczywiście do wyboru jest bardzo wiele rodzajów pomp ciepła Nibe. Opinie na temat poszczególnych z nich mogą być różne. Oto krótki przegląd po najbardziej popularnych, z zaznaczeniem ich przeznaczenia oraz informacji pochodzących od samych użytkowników.

Zalety pomp ciepła Nibe

Pompy ciepła to dla wielu osób szansa na ograniczenie kosztów ogrzewania swojego domu. Oczywiście koszt na początku jest spory, ale w zamian przez długie lata cieszyć się można bezawaryjną pracą urządzenia. Dlatego tak istotne jest, by dobrać sprzęt świetnie dopasowany do własnych potrzeb. Szwedzka marka Nibe od kilku lat jest w czołówce producentów takich rozwiązań. Bezproblemowa obsługa to jedna z zalet pomp ciepła Nibe. Opinie użytkowników jednoznacznie wskazują, że niezależnie od konkretnego modelu, samo sterowanie swoją pompą i ustawianie jej właściwych parametrów nie sprawia problemów.

Nibe Ams 10-12 opinie

Nibe Ams 10-12 to jednostka zewnętrzna, która jest zasilana powietrzem zewnętrznym o modulowanej mocy 3-8 kW; zasilanie 1x230V lub 3x400V. Pozwala ona zarówno na ogrzewanie, jak i chłodzenie pomieszczenia. Dzieli się na dwie części: zewnętrzną, która jest wyposażona w inwektorową sprężarkę Nibe Ams oraz wewnętrzną, dobieraną w zależności od funkcji systemu. Czy warto zainwestować w Nibe Ams 10-12? Opinie wskazują, że jest to produkt bardzo popularny. Plasuje się na średniej półce cenowej, dzięki czemu jest wykorzystywany w wielu projektach. Ta pompa ciepła ma wbudowany system aktywnego chłodzenia w miesiącach letnich. Dzieje się tak dzięki mechanizmowi odwróconego obiegu. Czynnik chłodniczy odzyskuje wodę z instalacji, które jest kierowane na zewnątrz, zapewniając przyjemną atmosferę w domu.  Z tego powodu warto rozważyć zakup Nibe Ams 10-12. Opinie sugerują, że jest to solidny sprzęt na lata.

Nibe Split Ams 10-8 opinie    

Szukasz niezawodnej pompy ciepła? Sprawdź Nibe Split Ams 10-8. Opinie o tym produkcie wskazują, że cieszy się ona dużą popularnością szczególnie w mniejszych budynkach. Jej maksymalna moc grzewcza to 16kW. 

Nibe F2040 12 kW opinie  

Nibe F2040 12 kW to pompa ciepła typu powietrze woda. Ma wbudowaną funkcję chłodzenia. Tę pompę ciepła instaluje się na zewnątrz budynku, na utwardzonej powierzchni. Jej wydajność sprawia, że ciepło produkuje nawet przy temperaturze minus 20 stopni Celsjusza. Właśnie na tę jej cechę zwracają uwagę użytkownicy Nibe F2040 12 kw. Opinie jednoznacznie sugerują, że jest to sprzęt niezawodny w wielu skrajnych warunkach. Atutem jest także fakt, że może ona współpracować z wieloma zróżnicowanymi źródłami ciepła, takimi jak bardzo popularny piec gazowy lub kocioł elektryczny czy olejowy. To nowoczesny sprzęt, którym można sterować na odległość na przykład przy użyciu swojego telefonu komórkowego. Jej dodatkowe atuty to wbudowana taca ociekowa oraz wbudowany system odszraniania poprzez odwrócenie obiegu. Ważną korzyścią jest modulowana moc grzewcza dzięki technice inwerterowej zastosowanej w Nibe F2040 12 kw. Opinie wskazują na ustawienie w zakresie 8, 12 i 16 kW.  

Pompa ciepła Nibe Split 6 kW opinie  

Dużym uznaniem kupujących cieszy się też pompa ciepła Nibe Split 6 kW. Opinie  wskazują przede wszystkim na jej bardzo atrakcyjną cenę. Ten model kupić można już za mniej niż 15 tysięcy złotych. Dzięki programom dofinansowań do zielonej energii, kwotę tę można jeszcze bardziej obniżyć. To korzystna oferta nie tylko dla osób dopiero budujących swój dom, ale także dla tych, którzy chcą dokonać modernizacji już istniejącego. Pompa ciepła Nibe Split 6 kW należy do grona najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów dostępnych obecnie na polskim rynku. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Co do tej niezawodności to ja pozwolę się nie zgodzić. Jeszcze w okresie trwania gwarancji spalił się podzespół w jednostce wewnętrznej. 2 tydzień czekam na decyzję firmy odnośnie gwarancji (prawdopodobnie będzie odmowna bo były przerwy w dostawie prądu i producent za to nie odpowiada. Trochę słabo jak za sprzęt za kilkadziesiąt tysiecy) koszt naprawy niecałe 1.500 i serwisant powiedział że i tak miałem szczęście bo jakby przepięcia poszły dalej to byłoby 15000. W zestawie proponuję dokupić kominek brak słów.

Najpopularniejsze