HomeCennik budowlanyOgrodzenia cennik robocizny

Ogrodzenia cennik robocizny

Każda działka powinna być ogrodzona. Solidny płot nie tylko chroni przed intruzami, ale również wpływa na estetykę otoczenia. Pozostaje jednak pytanie: ile kosztuje ogrodzenie? W tym przypadku, jak zawsze ostateczna cena zależy od rodzaju ogrodzenia, ale także od miejsca, gdzie zamówienie ma być zrealizowane.

W przypadku ogrodzenia, cennik robocizny jest naprawdę bardzo zróżnicowany. Najtańsza niewątpliwie będzie zwykła siatka, która jest materiałem niedrogim w zakupie i szybkim w instalacji. Dlatego często się wybiera ją do ogrodzenia dużych terenów, szczególnie z mniej reprezentacyjnej strony. Dużo droższe będzie na przykład ogrodzenie z kamienia łupanego. Cena robocizny w tym przypadku rozkłada się także na trudność realizacji i łączny czas spędzony na budowie. 

Ogrodzenie z bloczków łupanych cena robocizny    

Ogrodzenie z bloczków łupanych to ciekawa alternatywa dla murów wykonanych z kamienia. Ten materiał w strukturze przypomina klasyczny, elegancki kamień, ale jest przy tym równocześnie dużo lżejszy i tańszy. Nie tylko sam materiał ma przystępną cenę. Cennik robocizny ogrodzenia z pustaków łupanych także będzie korzystniejszy, ze względu chociażby na częściową modułowość takiego rozwiązania.  W tym przypadku nie jest trudno dokonywać korekt w wysokości ogrodzenia. Kupuje się gotowe bloczki betonu, z których powstają słupki, a także podmurówki, które uzupełnione są jeszcze metalowymi albo rzadziej drewnianymi przęsłami. Do ceny materiałów należy doliczyć cennik robocizny ogrodzenia z pustaków łupanych. W tym przypadku będzie to kwota 25-35 złotych za metr bieżący. Przykładem może być ogrodzenie Joniec. Cena robocizny w przypadku betonowych prefabrykatów renomowanej marki będzie inna niż produktów gorszej jakości, które także trudniej się montuje.

Ogrodzenie betonowe cena robocizny

Ogrodzenie betonowe raczej nie należy do najbardziej nowoczesnych typów płotów, ale cieszy się popularnością ze względu na trwałość i brak konieczności konserwacji. Najłatwiejsze do montażu jest prefabrykowane ogrodzenie betonowe. Cena robocizny jest w tym przypadku najniższa, ponieważ składa się z montażu gotowych elementów. W tym przypadku ogrodzenie betonowe jest nieco podobne do  ogrodzenia z bloczków łupanych. Cena robocizny także będzie niemal identyczna: 25-35 złotych za metr bieżący. 

Ogrodzenie z kamienia łupanego cena robocizny

Ogrodzenie z kamienia łupanego jest trwałe i eleganckie. Pasuje do domów w stylu willowym. Niewątpliwie jednak jest jednym z droższych, ze względu na koszt materiałów, ich ciężar i dodatkowo koszt montażu. W przypadku ogrodzenia z kamienia łupanego cena robocizny to około 80-120 złotych za metr. Duże rozbieżności wynikają przede wszystkim z różnych rodzajów kamienia. Ogrodzenie z drobnych kamieni będzie droższe niż podobne wykonane z dużych kamieni.

Ogrodzenie panelowe cena robocizny   

Ogrodzenie panelowe świetnie pasuje do nowoczesnych domów. Jest lekkie, niedrogie i uniwersalne. Można je stosować bez podmurówki, ale w niektórych przypadkach nie warto z niej rezygnować, ponieważ znacząco wpływa na ostateczny wygląd całego ogrodzenia panelowego. Cena robocizny to około 50 złotych za metr bieżący w przypadku skorzystania z podmurówki prefabrykowanej. Cena robocizny ogrodzenia panelowego będzie wyższa, jeżeli zdecydujesz się na podmurówkę wylewaną.

Ogrodzenie z siatki leśnej cena robocizny    

Ogrodzenie z siatki leśnej jest lekkie i niedrogie, dlatego cieszy się dużą popularnością na większych działkach, szczególnie rekreacyjnych albo przemysłowych. W przypadku ogrodzenia z siatki leśnej cena robocizny zależy w dużej mierze od skomplikowania projektu, na przykład tego, czy działka ma regularny kształt i zastosowania ilu słupków będzie wymagała. Cena wynieść może od 20 złotych za metr do zdecydowanie wyższych kwot. 

Ogrodzenie ze sztachet cena robocizny       

Ogrodzenie ze sztachet metalowych albo drewnianych to także zróżnicowana cena. W przypadku ogrodzenia ze sztachet cena robocizny to około 35 do 45 złotych za metr bieżący. W tym przypadku weź pod uwagę także, czy konieczny jest montaż furtek lub bram.

Jak więc doskonale widać, cena robocizny za montaż ogrodzenia jest naprawdę zróżnicowana i zależy od wielu czynników.  Przykładowo ogrodzenie Joniec cenę robocizny może mieć na poziomie  od 25 do 35 złotych za metr bieżący. W tym przypadku elementy są prefabrykowane, dlatego łatwiej jest je zainstalować i mało elementów trzeba do siebie dopasowywać. Dlatego w przypadku ogrodzenia, cennik robocizny zależy od wielu kwestii.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze