Strona głównaRemontSklejka szalunkowa - rodzaje, cennik, wymiary

Sklejka szalunkowa – rodzaje, cennik, wymiary

Jeśli pracowałeś kiedyś na budowie to z całą pewnością miałeś do czynienia z sklejką szalunkową. Nie jest rzeczą jednorazową, a dodatkowo jest dość mocno odporna na wszelkie ścierania i uderzenia. Płyta często jest również wodoodporna.  Czym jest taka płyta i w jakich celach się ją stosuje? Jak sama nazwa nam zdradza wykorzystywana jest podczas stawiania szalunków, rusztowań, aby można było po nich bezpiecznie chodzić.Rynek obfituje w różne oferty, chińskie, topolowe, polskie, a nawet brzozowe. Sklejki szalunkowe dostępne są w różnej grubości, w różnych gęstościach, formatach. 

Sklejka szalunkowa chińska 

Chiny eksportują dosłownie wszystko, nie inaczej jest również w sklejce szalunkowej. Chińska ma to do siebie, że cena jest znacznie niższa niż polska sklejka. Cena 30 zł za m2 wydaje się uczciwą ceną za topolową sklejkę szalunkową, która pochodzi z Chin. Cena oczywiście zależy od grubości. Płyty 21 mm mogą być znacznie droższę od tych 10 mm. Liczy się również materiał, sklejka topolowa jest najtańsza, więc jeśli chcesz oszczędzić to sklejka szalunkowa topolowa będzie dla Ciebie odpowiednia. 

Sklejka szalunkowa – gdzie ją kupić? 

Specjalnie dla Was wybraliśmy 5 miast, gdzie jest największe zapotrzebowanie na sklejkę szalunkową. Miasta, które zostały przez nas wyznaczone to Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Poznań oraz Szczecin. 

Warszawa

Warszawa to miasta, gdzie możemy kupić sporę ilości sklejki szalunkowej w wielu miejscach. Jeśli jesteś w Warszawie i szukasz sklepu stacjonarnego to z całą pewnością warto odwiedzić dwa miejsca. Leroy Merlin przy ulicy al. Jerozolimskie 244 czy też przy alei Jana Pawła II 82. Leroy Merlin to nie jedyny sklep, który sprzedaje sklejkę szalunkową, możemy także zawitać do popularnego sklepu jakim jest Castorama. 

Kraków

Kraków, czyli drugie największe miasto w Polsce. W ostatnich latach buduje się tam wiele domów i jest sporo inwestycji zagranicznych. W takim mieście jak Kraków zapotrzebowanie na materiały budowlane musi być na wysokim poziomie. Tutaj również możemy odwiedzić takie sklepy jak Castorama czy Leroy Merlin, gdzie znajdziemy między innymi sklejki szalunkowe 21mm, cena na akceptowalnym poziomie. 

Wrocław

Według niektórych najpiękniejsze miasto w Polsce. Wrocław również ma dostęp do takich sklepów jak Castorama. Cena w tych sklepach zazwyczaj jest dobrym poziomie, średnia rynkowa. W sklepie powinniśmy znaleźć sklejkę szalunkowym o różnych grubościach – 12 mm, 21mm, czy też wersję najcienszą 10mm. 

Lublin

Jeśli Lublin to Twoje miasto to możesz udać się na ulicę Mełgiewskiego 16, gdzie znajduje się Castorama. Możesz też poszukać używanej sklejki szalunkowej na OLX, gdzie jakiś czas temu jedna firma wystawiła je tam w dużych ilościach. Jeśli masz daleko do takich sklepów jak Castorama to możesz wcześniej zadzwonić lub przesłać zapytanie ofertowe prosząc o cennik. 

Poznań

Jeśli jesteś ze stolicy wielkopolski to z całą pewnością masz dostęp do takich sklepów jak Castorama czy Leroy Merlin. 

Szczecin

Używana sklejka szalunkowa jest często wystawiana na OLX, najpierw rekomendujemy sprawdzić czy tam nie znajdziemy interesujących nas ilości. Szczecin jest spory, więc również tam znajdziemy sklepy tj. Castorma

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze