Strona głównaArchitekturaTechnorattan - co to jest, opinie, meble ogrodowe technorattan z Niemiec

Technorattan – co to jest, opinie, meble ogrodowe technorattan z Niemiec

Technorattan to syntetyczny materiał, który imituje splot naturalnego rattanu. Jest przy tym o wiele bardziej trwały przy zachowaniu estetycznego wyglądu, który mają meble wykonane z naturalnego surowca. Dzięki swoim właściwościom stał się popularnym tworzywem, z którego produkowane są meble ogrodowe i mała ogrodowa architektura. Jeśli nadal zastanawiasz się, co lepsze rattan czy technorattan, koniecznie przeczytaj, co dla ciebie przygotowaliśmy. Dzięki lekturze dowiesz się:

 • technorattan co to jest, rattan czy technorattan?
 • meble technorattan opinie, czy pękają?
 • meble ogrodowe technorattan opinie, czy mogą stać na mrozie?
 • osłona balkonowa technorattan opinie,
 • technorattan opinie użytkowników.

Technorattan co to jest?

Technorattan to tworzywo sztuczne, które produkowane jest z włókien polietylenowych albo poliuretanu. Dzięki temu jest niezwykle trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych. Ponadto można go poddać procesowi recyklingu, co sprawia, że jest ekologiczny.

Dziś technorattan znają wszyscy. To najpopularniejszy materiał, z którego powstają meble ogrodowe, pergole, czy donice. Meble ogrodowe technorattan z Niemiec na stałe zagościły na polskich podwórkach. Zarówno sofa, czy donica z pergolą technorattan, świetnie wkomponują się w nowoczesny taras i tradycyjny przydomowy ogród.

Sprawdziliśmy też, czy technorattan może stać na mrozie oraz czy można pomalować technorattan.

Źródło zdjęcia: meblobranie.pl

Technorattan opinie

Wielu internautów szuka informacji na temat tego, jakie meble ogrodowe są wśród najczęściej polecanych. Udało nam się sprawdzić:

 • meble technorattan opinie,
 • meble ogrodowe technorattan opinie,
 • osłona balkonowa technorattan opinie,
 • technorattan na balkon opinie,
 • technorattan opinie użytkowników.

Okazuje się, że meble ogrodowe technorattan z Niemiec cieszą się pozytywnymi opiniami użytkowników. Są odporne na zabrudzenia. Zarówno kurz, jak i tłuste plamy można zmyć przy użyciu wody. Każdy, kto sprawdzał informacje na temat: technorattan na balkon opinie, może potwierdzić, że to materiał polecany przez wielu użytkowników.

Aby wyczyścić całe meble po sezonie lub wczesną wiosną, zanim pojawią się w ogrodowej strefie relaksu, można użyć węża ogrodowego lub myjki ciśnieniowej. Kurz, czy zabrudzenia z błota schodzą z niego bez problemu. Świeże tłuste plamy, które powstały przy spożywaniu posiłków, można usunąć bez trudu wilgotną szmatką. Do tych utrwalonych wystarczy odrobina płynu do naczyń.

Wielu właścicieli ogrodów pyta, czy czy technorattan może stać na mrozie. Może i nie trzeba go w żaden sposób zabezpieczać. Struktura włókien mebli z technorattanu sprawia, że wilgoć nie wnika w nie i nie powoduje pęknięć ani innych uszkodzeń. Jeśli ktoś twierdzi, że technorattan pęka, najpewniej pomylił go z naturalnym rattanem, który rzeczywiście nie jest aż tak trwały. Tym samym mamy odpowiedź na pytanie: co lepsze rattan czy technorattan?

Meble z technorattanu będą również odporne na działanie promieni słonecznych. Nie blakną pod wpływem promieniowania UV, co może zdarzyć się meblom plastikowym i drewnianym. Pod tym względem technorattan bije na głowę wszystkie inne tworzywa, z których wykonana może być ogrodowa architektura.

Meble technorattan opinie

Jeśli chodzi o technorattan opinie użytkowników w przeważającej większości wskazują na to, że jest on najtrwalszym materiałem, z którego obecnie wytwarza się ogrodowe meble. Nie wymaga malowania – co konieczne przy drewnie. Nie blaknie – co zawsze dzieje się w przypadku plastiku i drewna.

Technorattan łatwo utrzymać w czystości i nie trzeba go chować przed deszczem lub mrozem. Nie zaszkodzi mu nagła zmiana temperatur ani ulewa. Czy technorattan pęka? Nie. Meble z technorattanu nie ulegają żadnym odkształceniom mechanicznym.

Meble ogrodowe technorattan opinie

Wśród użytkowników mebli wykonanych z technorattanu dominuje pogląd, że najlepiej wyglądają na nowoczesnych tarasach, na których w ogóle dominuje ten materiał. Podłoże najczęściej wykonane jest z płytek lub desek kompozytowych, a na nim stoi kilka nowoczesnych wiecznie zielonych roślin (najlepiej traw) i meble z technorattanu. Do tego przydaje się dyskretne, ale zimne oświetlenie i żagiel lub lniane zasłony.

Wielu wybiera także osłony balkonowe i donice z tego tworzywa. Poniżej przeczytasz więcej na temat:

 • osłona balkonowa technorattan opinie,
 • czy można pomalować technorattan?

Osłona balkonowa technorattan opinie

Osłona balkonowa wykonana z technorattanu gwarantuje przede wszystkim prywatność. Będzie chronić przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, nawet wtedy gdy barierki balkonowe wykonane są z cienkich prześwitujących prętów.

Ponadto osłona balkonowa technoratta będzie stanowić barierę dla wiatru i słońca. Sprawdzi się więc na odsłoniętych tarasach i rozległych balkonach.

Technorattan pęka – czyli najczęstszy problem?

Właściwie to trudno znaleźć potwierdzenie dla tezy, która mówi, że technorattan pęka. To trwały syntetyczny materiał o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Włókna technorattanu są dość twarde, ale teoretycznie można sobie wyobrazić sytuację, że ktoś celowo je uszkodzi. Natomiast przy normalnym użytkowaniu nie powinno być mowy o tym, że technoratta pęka.

Meble ogrodowe technorattan z Niemiec, ile kosztują?

Wśród niektórych internautów pokutuje przekonanie, że meble ogrodowe technorattan z Niemiec są drogie. Cena zawsze uzależniona jest od dwóch czynników:

 • wielkość mebli – komplet kawowy będzie tańszy niż stół z krzesłami dla dziesięciu osób,
 • czas zakupu – w środku sezonu meble ogrodowe bywają drogie, ale już pod koniec sierpnia ceny spadają do mocno przyzwoitego poziomu.

Donica z pergolą technorattan

Donica z pergolą technorattan sprawdzi się zarówno przy ścianie tarasowej, jak i jako ozdoba centralnego miejsca w ogrodzie. Można w niej posadzić pnące wieloletnie róże, które na jesień trzeba przyciąć i zabezpieczyć przed mrozem lub schować do pomieszczenia gospodarczego.

Donica z pergolą technorattan może stać także na balkonie lub tarasie i stanowić naturalne przedłużenie barierki ogrodzeniowej. Dzięki temu będzie nieco osłaniać odpoczywających na nim domowników.

Zobacz też:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze