Strona głównaNarzędziaFestool - używane narzędzia przez lata

Festool – używane narzędzia przez lata

Narzędzia marki Festool to niemiecka technologia, która nie tylko produkuje narzędzia dla profesjonalistów, ale zajmuje się ich projektowaniem od samych podstaw. Są to narzędzia używane przez lata, dzięki temu, że kładzie się nacisk na jakość i ich niezawodność. Festool konstruuje narzędzia o  wysokiej wydajność, bardzo wytrzymałe, a przy tym bardzo bezpieczne. Między innymi zajmuje się produkcją stołowych pilarek tarczowych, ukośnic przesuwanych, ręcznych pilarek tarczowych, zagłębiarek, frezarek górnowrzecionowych, mieszarek, strugów elektrycznych. W asortymencie Festool można znaleźć również polerki, młotowiertarki oraz wszystkie rodzaje maszyn szlifierskich jak szlifierki mimośrodowe, szlifierki oscylacyjne, szlifierki przegubowe, szlifierki kątowe, szlifierki taśmowe. Dla pasjonatów, ale również profesjonalistów budowlanych znajdą się  radia budowlane, lampy robocze LED i wiele innych profesjonalnych urządzeń. Używane narzędzia przez lata Festool to zasługa opracowanego systemu, który został zapakowany w urządzenie. Dodatkowo zaopatrzony jest on w akumulatory 18V i silnik EC-TEC, który jest bezszczotkowym silnikiem, z zaprojektowaną koncepcją napędu, dzięki której zapewniona jest oszczędność energii oraz potrzeba rzadszego ładowania akumulatora.

Narzędzia Festool – używane

Oprócz samych produktów najwyższej klasy, firma oferuje i zapewnia dbałość o klienta. W razie usterek można skorzystać z pomocy serwisu, a po zakupie klient otrzymuje dwuletnią gwarancję na zakupione narzędzia. Można też liczyć na wydłużoną gwarancję sprzętu. Z racji tego, że narzędzia Festool używane są dosyć popularnie, nie ma problemu ze znalezieniem serwisu, który dokona nam naprawy narzędzi. Tyczy się to również narzędzi Festool używanych, które spotkać można wszędzie. Cena elektronarzędzi Festool jest wysoka, co przekłada się na jakość świadczonych usług. Wiele osób decyduje się na zakup używanych narzędzi Festool, które nadal posłużą nam przez lata albo takie, które wymagają niewielkich napraw, dzięki czemu narzędzie będzie mogło być używane przez kolejny okres czasu. W przypadku używanych narzędzi Festool mamy możliwość zakupu i wymiany części, która uległa awarii na część zamienną, która powinna być kompatybilna z urządzeniem firmy Festool. 

Elektronarzędzia Festool – używane

To samo dotyczy elektronarzędzi Festool używanych. Firma ma ich w swojej ofercie mnóstwo, jednak można pokusić się o zakup używanych elektronarzędzi Festool. Należy wziąć pod uwagę, że zakupione elektronarzędzie z rynku wtórnego mogą prezentować pewien stopień zużycia, a co z tym się wiąże, ich czas użytkowania może być krótszy. Jednak nadal można się cieszyć jeszcze przez kilka lat pracą używanych elektronarzędzi Festool za znacznie niższą cenę. W przypadku elektronarzędzi Festool, ale nie tylko, ponieważ dotyczy to większości narzędzi elektrycznych, aby okres ich żywotności był dłuższy, należy o nie odpowiednio dbać, zazwyczaj chodzi tutaj o części tnące i szlifujące. Ważną kwestią jest też dobór odpowiedniego sprzętu do rodzaju obrabianego materiału. Dzięki temu możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii urządzenia. Jeżeli chodzi o elektronarzędzia, z reguły problem pojawia się, oprócz połamanych noży czy tarcz, z akumulatorem, który po przegrzaniu nie pracuje już tak jak wcześniej. Pomimo posiadanego wentylatora, który odpowiada za jego chłodzenie, należy również zadbać o czystość sprzętu, zwłaszcza, gdy istnieje ryzyko na kontakt z kurzem, czy pyłem, który może zapychać otwory wentylacyjne elektronarzędzia. Aby urządzenie używane przez lata sprawdziło się w swojej pracy, warto przeprowadzać okresowe kontrole w serwisie. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze