Strona głównaPoradyJak otworzyć zamek bez klucza szybko i skutecznie?

Jak otworzyć zamek bez klucza szybko i skutecznie?

Jeżeli myślałeś kiedyś nad tym, jak otworzyć drzwi bez klucza lub jak otworzyć drzwi pokojowe bez klucza na wypadek ich zatrzaśnięcia się, powinieneś wiedzieć, że można to zrobić na różne sposoby. W dodatku niektóre z nich są dość mało skomplikowane. Warto więc poznać jak najwięcej z nich, by w razie dostania się do wnętrza swojego domu lub mieszkania, wykorzystać ten najbardziej odpowiedni. Dzięki wiedzy na temat tego, jak otworzyć zamek bez klucza, na pewno skuteczniej zdołasz zabezpieczyć swoje cztery ściany przed dostaniem się pomiędzy nie nieodpowiednich osób.Poniżej piszemy o sposobach na dostanie się nie tylko do mieszkania czy domu, ale też m.in. o tym, jak otworzyć zamek meblowy bez klucza, drzwi samochodowe oraz jak otworzyć zamek od szafki bez klucza.

Zobacz: Czym nasmarować zamek w samochodzie?

Jak otworzyć zamek bez klucza domowe sposoby?

Mając problemy z otworzeniem drzwi, warto wiedzieć, jak otworzyć zamek na klucz piórowy bez konieczności używania go (zwłaszcza gdy go zgubisz). By to zrobić, warto skorzystać ze sprawdzonych, domowych sposobów. Jednym z nich jest użycie improwizowanego wytrycha, którym może być np. zwykła spinka do włosów, którą posiada wiele osób niewiedzących, jak otworzyć zamek na klucz piórowy. Mając ten przedmiot w dłoni, należy jego końcówkę umieścić w zamku, a następnie poruszać nim z wyczuciem w prawo lub lewo (w zależności od tego, w którą stronę przekręcasz klucz, chcąc dostać się do środka). Ważne przy tym jest właściwe dociskanie „wytrycha”. Zapewne nie uda Ci się tego zrobić zbyt łatwo i w krótkim czasie, ale cierpliwość może popłacić, bo niejedna osoba przekonała się już, jak otworzyć drzwi bez klucza wsuwką lub innym przedmiotem naprawdę skutecznie. Warto przy tym pamiętać, że w ten sposób można spróbować otworzyć też innego rodzaju zamki, nie tylko te, które znajdują się w drzwiach prowadzących do domu bądź mieszkania. Przekonują o tym choćby poradniki dostępne na doskonale znanej niemal wszystkim platformie YouTube, których autorzy pokazują np. jak otworzyć zamek od szafki bez klucza.

Jak otworzyć zamek meblowy bez klucza?

Zgubiłeś klucz do swojej szafy z ubraniami lub barku? Zanim wezwiesz ślusarza, możesz osobiście sprawdzić, czy poradniki dotyczące tego, jak otworzyć zamek meblowy bez klucza są rzeczywiście skuteczne. Tym razem warto sięgnąć np. po śrubokręt, który powinieneś posiadać w swojej skrzynce z narzędziami. I – podobnie jak w przypadku wsuwki do włosów – z wyczuciem manipulować w zamku w taki sposób, by ten wreszcie uległ otwarciu. Dlaczego to właśnie śrubokręt okazuje się najbardziej przydatny, gdy nie wiadomo, jak otworzyć zamek od szafki bez klucza? Uzyskanie za jego pomocą pożądanego nacisku zapewne będzie łatwiejsze, ponieważ śrubokręt waży dość dużo w porównaniu do akcesoriów do włosów. Jednocześnie polecamy sięgnąć po niego każdemu, kto jest zainteresowany tym, jak otworzyć drzwi pokojowe bez klucza – szczególnie gdy właśnie się zatrzasnęły. Ich zamek też będzie stanowił łatwiejszą przeszkodę do pokonania, jeżeli w tym celu zostanie wykorzystane to doskonale znane chyba wszystkim narzędzie ręczne. Na pewno Ty także niejednokrotnie posługiwałeś się nim w przeszłości, nie zdając sobie jednak sprawy, jak otworzyć drzwi pokojowe bez klucza przy użyciu śrubokręta. 

Jak otworzyć drzwi z domofonem bez klucza?

Kwestia dotycząca tego, jak otworzyć drzwi z domofonem bez klucza jest o wiele prostsza. Jeśli mieszkasz w domu wielorodzinnym, wystarczy, że zadzwonisz do któregoś ze swoich sąsiadów i poprosisz o wpuszczenie Cię na klatkę schodową. Któryś z nich na pewno ulegnie Twojej prośbie – szczególnie w sytuacji, w której przedstawisz się i przyznasz, dlaczego sam nie jesteś w stanie przekroczyć progu. Ponadto na pewno dysponujesz specjalnym kodem, którego wpisanie na domofonie także powinno poskutkować usłyszeniem dźwięku świadczącego o tym, że możesz dostać się do wnętrza budynku. Swój problem możesz więc rozwiązać łatwiej i szybciej niż np. osoby, które nie wiedzą, jak otworzyć zamek od szafki bez klucza.

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Wikęd drzwi zewnętrzne opinie – czy warto?

Jak otworzyć drzwi bez klucza w samochodzie?

Wiesz już m.in., jak otworzyć zamek od szafki bez klucza, ale co powinieneś zrobić, gdy znajdziesz się (czego nie życzymy) w sytuacji, w której zatrzasną się drzwi w Twoim samochodzie? Możesz zadzwonić po tzw. pogotowie zamkowe. Jego pracownik na pewno poradzi sobie z rozwiązaniem problemu. Jeśli jednak nie będziesz mógł pozwolić sobie cierpliwie czekać na jego przyjazd, bo we wnętrzu rozgrzanego auta znajdzie się np. dziecko lub pies, działaj szybko i zdecydowanie! Rozbicie szyby twardym przedmiotem lub łokciem ukrytym pod ubraniem może okazać się najlepszą odpowiedzią na to, jak otworzyć zamek bez klucza w samochodzie.

Jak otworzyć drzwi z kluczem w środku?

Każdej osobie zainteresowanej tym, jak otworzyć drzwi z kluczem w środku, radzimy sięgnąć (ponownie) po wsuwkę do włosów. Wystarczy zagiąć ku górze ich końcówkę, a następnie umieścić tego rodzaju „wytrych” po drugiej stronie zamka. Później wystarczy z wyczuciem manipulować w nim w odpowiednim kierunku, aż w końcu rygiel ulegnie, a drzwi zostaną otwarte. Taka metoda wymaga cierpliwości i użycia nieco siły, ale bywa skuteczna i niekiedy okazuje się jedyną do zastosowania, gdy nie wiadomo, jak otworzyć drzwi z kluczem w środku.

Jak złodziej otwiera drzwi?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, do wnętrza określonego pomieszczenia może chcieć dostać się nie tylko jego właściciel czy najemca, ale też inna – niepożądana – osoba. Złodzieje są szczególnie zainteresowani tym, jak otworzyć stary zamek bez klucza lub jego nowszą wersję. Wielu z nich służą do tego zwykłe widelce z pozaginanymi w odpowiedni sposób zębami. Tego typu narzędzie wkładają pomiędzy drzwi a futrynę na wysokości zamka, co często okazuje się wystarczające do tego, by wejść do środka. Jeszcze inni włamywacze sięgają po tradycyjny łom, który też bywa (niestety) skuteczny, gdy nie wiadomo, jak otworzyć stary zamek bez klucza. Zwolennicy mniej hałaśliwych sposobów często natomiast naciskają delikatnie klamkę, licząc, że to wystarczy, by po cichu dostać się do wnętrza wybranego lokalu. I, niestety, niekiedy tak się właśnie dzieje, dlatego pamiętaj, aby zawsze – mimo wszystko – zamykać za sobą drzwi na klucz. W końcu zawsze lepiej jest poszukiwać sposobów na to, jak otworzyć zamek na klucz piórowy lub jak otworzyć stary zamek bez klucza w razie jego zatrzaśnięcia, niż ewentualnego włamywacza z pomocą policji, co dość często i tak kończy się niepowodzeniem. 

Zobacz: Szpara pod drzwiami – co musisz o niej wiedzieć?

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze