Strona głównaOgródQualcast - co to za firma? Sprawdź opinie

Qualcast – co to za firma? Sprawdź opinie

Qualcast – tę nazwę można usłyszeć coraz częściej, nie tylko w sklepach. Nazwa tej firmy jest również często przywoływana na forum.  Ludzie są ciekawi co to za firma, szukają informacji. Dlatego dzisiaj postaramy się przybliżyć wam nieco więcej informacji na temat firmy Qualcast, oraz przywołać garść opinii na temat produktów, które są oferowane przez firmę Qualcast. 

Qualcast – co to za firma?

Pierwotnie była to firma angielska, założona w epoce pary – w roku 1801 i będąca wówczas odlewnią żelaza. W 1920 firma przebranżowiła się i od tego roku zajmowała się produkcją kosiarek do trawy (ach te słynne brytyjskie trawniki!). Spektakularny rozwój firmy nastąpił w latach sześćdziesiątych, zaś w 1995 roku markę przejął koncern Bosch.  Obecnie sprzęt ogrodniczy Qualcast produkowany jest w fabrykach Boscha w Wielkiej Brytanii i we Włoszech, niegdyś głównie na rynek brytyjski (co jak co, ale Brytyjczycy na koszeniu trawy raczej się znają) – a obecnie również szerzej dystrybuowany na rynkach europejskich. Jeśli masz ogród, to całkiem możliwe, że słyszałeś o marce Qualcast. Co jeszcze wiemy na temat tej firmy? Ciekawostką niech będzie fakt, że wspomina o niej na swoich stronach internetowych The British Museum – opisując jej historię i podkreślając znaczenie dla rozwoju brytyjskiego przemysłu.   W skrócie: Qualcast to jedna z marek w portfolio Boscha,  produkująca naprawdę wysokiej jakości narzędzia ogrodowe. 

Jaka jest ich jakość? Czy są niezawodne?  O tym najlepiej powiedzą nam opinie użytkowników. 

Kosiarka spalinowa, podkaszarka, nożyce do żywopłotu – opinie

Kosiarka spalinowa, podkaszarka, nożyce do żywopłotu to tylko część produktów, które znajdują się w portfolio Qualcast. Zacznijmy jednak od kosiarki elektrycznej, a następnie poruszymy temat kosiarki spalinowej oraz nożyc do żywopłotu i spalinowej kosy.

Kosiarka elektryczna Qualcast – opinie  

Kosiarka elektryczna Qualcast 1400w opinie ma naprawdę dobre – nic dziwnego,  

użytkownicy chwalą się, że bezawaryjnie użytkują tę kosiarkę już ponad 3 lata. Kosiarka elektryczna Qualcast 1400w, to kosiarka dla osób, które wprawdzie mają niski budżet, ale  jednak oczekują przyzwoitej jakości sprzętu: bezawaryjnego i spełniającego swoje funkcje. Kosiarka ta potrafi kosztować w okolicach 200 zł, więc jest to sprzęt naprawdę tani.

Kosiarka spalinowa Qualcast – opinie

kosiarka qualcast używana
Używana kosiarka kosztuje grosze na portalu Allegro.

Dość trudno jest jeszcze znaleźć na naszym rynku opinie na temat kosiarek spalinowych Qualcast. Użytkownicy poszukują ich i wypowiadają się na ich temat głównie w kontekście małych i średnich trawników (50-300 m kw).  Bez wątpienia najczęściej znaleźć można modele XSS41D,  XSS41C i XSZ41D –  z ostrzami o długości 46 cm.  

Jeżeli ktoś z was ma którą z tych kosiarek – zapraszamy do podzielenia się opinią!

Nożyce do żywopłotu Qualcast – opinie

A co z nożycami do żywopłotu? Nożyce, które kupimy za 150 złotych, na pierwszy rzut oka mogą nie budzić zaufania. Niemniej jednak w przypadku Qualcast okazuje się, że za tę cenę kupujemy naprawdę przyzwoity sprzęt. Przeglądając opinie na forum ogrodniczym nie zauważyliśmy żadnej negatywnej.

Podkaszarka Qualcast – opinie

Podkaszarka za 39 zł, wygląda jak żart, ale naprawdę takie ceny chodzą sprzętu powystawowego Qualcast.

Podkaszarki to najczęściej chyba użytkowane narzędzia. Tutaj również, pomimo researchu, nie znaleźliśmy ani negatywnych opinii ani wypowiedzi, dotyczących wad.  Najczęściej opiniowane są jako niedrogie, sprawne, poręczne. Kosy spalinowe Qualcast opinie mają dobre, a kosztują już od 300-400 zł.

Piła Qualcast – opinie

Piła spalinowa: codzienność dla drwala i wybawienie dla każdego z nas, komu kiedykolwiek przyszło prześwietlić i przyciąć u schyłku zimy drzewka w ogrodzie. Piły Qualcast opinie mają raczej dobre – piszemy raczej, bo również tutaj Internet jest dość skąpy w informacje.

Masz opinie na temat piły spalinowej/mechanicznej od firmy Qualcast? Pochwal się nią!

Jeśli masz jakieś narzędzie firmy Qualcast to daj znać w komentarzu.

Qualcast – części zamienne. 

A jak z częściami zamiennymi? Skoro wciąż niewiele w Internecie można znaleźć opinii nt. tych narzędzi – to czy np. części do kosiarki Qualcast są łatwo dostępne?

Okazuje się, że części zamienne można kupić w Internecie praktycznie wszędzie (wymieńmy tylko pierwsze z brzegu Allegro, Amazon czy OLX) – oznacza to, że produkty te są naprawdę uniwersalne. Producent w swoich serwisach również pozwala na zamawianie części zamiennych, więc można śmiało wybierać się ze swoją kosiarką spalinową lub elektryczną Qualcast na trawnik przed domem – i zamieniać go w wypielęgnowane, zielone cacuszko, którego nie powstydziłaby się może nawet i brytyjska Królowa.

Sprawdź też:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Na przykładzie pilarki spalinowej tej firmy, zrozumiałem jaka jest różnica między tanim sprzętem a drogim. Przez trzy lata o zakupu była dwa razy w serwisie (niewiele pracowała) , łańcuch proponuję wymienić zaraz po zakupie na jakiś z wysokiej półki. Nie, nie ogólnie brak plusów. Nie polecam.

Najpopularniejsze