Strona głównaOgródKarmnik Ościsty - uprawa, cena, nasiona

Karmnik Ościsty – uprawa, cena, nasiona

Dzisiaj o roślinie, która ma sporo zalet. Zastosowanie tej rośliny znajdą na pewno osoby, które intensywnie użytkują swoją powierzchnię w ogródku. Karmnik ościsty to roślina, której uprawa jest bardzo łatwa. Roślina ta bardzo dobrze znosi deptanie, więc często używana jest jako zamiennik trawnika. Co to jest karmnik ościsty?

To roślina, która jest odporna na deptanie, radzi sobie świetnie po zimie oraz jest coraz częściej używana przez osoby, które mają słaby dostęp do światła w ogrodzie. Zalet jest naprawdę sporo, więc nic dziwnego, że roślina ta zdobyła w ciągu ostatniej dekady sporą popularność. 

Co zamiast trawy w ogrodzie? 

Niektórzy decydują się na kamienie, z kolei osoby starsze cenią sobie mech. Okazuje się, że w Polsce coraz większą popularnością cieszy się karmnik ościsty. Nazwa być może będzie sprawiała niektórym problemy, ale na pewno nie będzie tak w uprawie. Jeśli zastanawiasz się co zamiast trawy w ogrodzie to karmnik ościsty może okazać się trafnym zakupem. Spore pędy tworzą ściółkę, która posiada wysokość na poziomie 2-5 centymetrów. Do zakupu zachęcają różne odmiany. Wiele osób ceni sobie wysiew karmnika ościstego o odmianie aurea. 

Karmnik ościsty – jak szybko rośnie?

Na pytanie jak szybko rośnie ta roślina należy odpowiedzieć to zależy. Zależy między innymi od tego jakie warunki jej zapewnimy. Pamiętaj, że karmnik ościsty lubi osady denne. Uprawa, sadzonki, rodzaje, wysiew to wszystko ma wpływ na to jak szybko rośnie karmnik ościsty. Roślina również dobrze radzi sobie po zimie. 

Karmnik ościsty – cena

Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić sadzonki to z całą pewnością przyda Ci się średnia cena tej rośliny. Cena jest bardzo tania, bo wystarczy zaledwie 6 złotych, aby pokryć średnio 15 metrów kwadratowych powierzchni. Jeśli posiadasz spory ogród to cena za całość na pewno powinna zamknąć się poniżej 50-100 zł.  Jeśli nie wiesz gdzie kupić sadzonki to najlepiej dokonać zakupu przez internet. Ceny oraz dostępność w internecie jest bardzo kusząca. Nie warto odwiedzać marketów, bo nie zawsze znajdziemy tam sadzonki tej rośliny. 

Roślina ta nie wymaga specjalnej uprawy, jest odporna na wiele czynników. Nie mniej jednak jeśli chcemy zmaksymalizować efekty i uniknąć sytuacji, że roślina rośnie powoli to powinniśmy:

  • posadzić w miejscu słonecznym (wtedy rośnie szybciej) 
  • zadbać o odpowiednią ilość sadzonek na m2
  • kupić nasiona ze sprawdzonego źródła 
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze