Strona głównaOZESolsum - czy warto?

Solsum – czy warto?

Obecnie fotowoltaika w Polsce nabiera rozpędu i coraz częściej się o niej mówi, jako o przyszłościowej, ekologicznej energii. Na wielu budynkach coraz częściej można natknąć się na panele fotowoltaiczne, dzięki którym można uzyskać czystą energię elektryczną. Obecnie na rynku mamy do czynienia z olbrzymią ilością producentów, którzy oferują instalację takiej fotowoltaiki. Najczęściej inwestorzy zastanawiają się nad tym, którą firmę wybrać i zapoznają się z rankingiem paneli fotowoltaicznych. W dzisiejszym wpisie weźmiemy pod lupę jednego z takich przedsiębiorstw – Solsum. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie można znaleźć opinie o tej firmie i cenę paneli, dodatkowo odpowiemy czym jest regulator ładowania Steca Solsum 6.6F

Solsum – opinie

W takim razie, jakie można znaleźć opinie o Solsum i czym jest regulator ładowania Steca Solsum 6.6F? Przede wszystkim przedsiębiorstwo Solsum prowadzi swoją działalność już od ponad dziesięciu lat, siedziba firmy znajduje się obecnie w Nowym Sączu. Na stronie oficjalnej producenta znaleźć można informacje o tym, że Solsum od początku prowadzenia swojej działalności wykonała ponad dwa tysiące instalacji składających się z paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo Solsum zajmuje się instalacją przydomowych magazynów energii i pomp ciepła. Solsum cieszy się renomą na rynku polskim i zyskuje pozytywne opinie dzięki temu, że jest ona w posiadaniu wyjątkowego laboratorium PV z tzw. „Komorą słońca”. Przede wszystkim laboratorium to służy głównie do przeprowadzania testów poszczególnych modułów w odpowiednich warunkach. Kolejną zaletą tej firmy jest to, że cztery lata temu, uzyskała ona prestiżową nagrodę o nazwie „Lider Eko-Przedsiębiorczości”.

Na stronie oficjalnej producenta Solsum, znajduje się dokładna oferta fotowoltaiczna oraz regulatory ładowania Steca Solsum 6.6F. Czym dokładnie jest to urządzenie? Przede wszystkim jest to jeden z najpopularniejszych w naszym kraju regulatorów ładowania, która jest odpowiedzialny za informowanie o stanie naładowania akumulatora. Dzięki dobrej jakości wykonania i funkcjonalności w sieci znaleźć można wiele pochlebnych opinii o tym urządzeniu.

Solsum – cena

Solsum udostępnia swoim klientom lub osobom zainteresowanym ze skorzystania z usług tej firmy, autorski kalkulator, dzięki któremu możemy obliczyć wszystkie koszty instalacji fotowoltaicznej i ostatecznie wskaże nam, jaka będzie cena za taką usługę. Przede wszystkim kalkulator Solsum bierze pod uwagę takie czynniki jak aktualna cena energii elektrycznej, jakie jest dokładne zużycie prądu i należy również podać, jaki jest układ pokrycia dachowego. Ostatecznie po uwzględnieniu tych wszystkich czynników wskazywana jest cena wraz z informacją o tym, jaki będzie okres zwrotu całej inwestycji. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że na każdą inwestycję w fotowoltaikę jest przyznawana dotacją, która wynosi 5000 złotych. Na rzecz opisywanego artykułu korzystaliśmy z kalkulatora i wprowadziliśmy przykładową symulację.

W przypadku województwa Małopolski wskazaliśmy roczne zużycie na poziomie około 2500 kWh, dach jest ustawiony na południowy wschód pod kątem 53 stopni, kalkulator wskazał cenę około 13 tysięcy złotych. W przypadku województwa dolnośląskiego wskazaliśmy roczne zużycie na poziomie około 4000 kWh, dach ustawiony na południe pod kątem około 38 stopni, kalkulator wskazał cenę około 23 tysięcy złotych. Po wykonaniu tych obliczeń można wywnioskować, że koszty za 1kWp to około 5 tysięcy złotych.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze