Strona głównaOZEFG Energy - co to za firma? Opinie, odstąpienie od umowy

FG Energy – co to za firma? Opinie, odstąpienie od umowy

FG Energy – co to za firma? Polski rynek fotowoltaiczny jest teraz w czasie ogromnego rozkwitu. Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe firmy zajmujące się fotowoltaika. FG Energy jest jedną z takich firm. Jeśli jednak zastanawiacie się czym dokładnie zajmuje się firma FG Energy, co to za firma i jak wyglądają opinie o FG Energy, jeśli interesuje Was co w swoich opiniach na forum o FG Energy piszą użytkownicy fotowoltaiki a także czy możliwe jest odstąpienie od umowy z firmą FG Energy to dobrze trafiliście. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania i wątpliwości.

FG Energy – co to za firma?

Na koncie Facebook-owym firmy FG Energy czytamy, że jest to firma, której „celem jest kompleksowa obsługa klientów w zakresie wykonania i sprzedaży instalacji fotowoltaicznej dla domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw.” Firma FG Energy swoją siedzibę posiada w Krakowie, ale oczywiście działa na terenie całego kraju. W odpowiedzi na pytanie co to za firma FG Energy należy napisać, że jest to firma która swoje instalacje projektuje tak, by były jak najbardziej wydajnie, a jednocześnie by ich wygląd był elegancki i pięknie się prezentował na budynku lub obok niego. Firma FG Energy kompleksowo dba o klienta i jego potrzeby. FG Energy w ramach swoich usług zapewnia darmowy audyt fotowoltaiczny oraz doradztwo, indywidualny projekt instalacji, montaż podzespołów (do 10 dni roboczych), pomoc w podłączeniu fotowoltaiki do sieci, pomoc w uzyskaniu dofinansowania, monitoring pracy instalacji fotowoltaicznej przez 1 rok jej działania, a także serwis oraz tzw. wsparcie po sprzedażowe. Ponadto FG Energy oferuje np. projekt i montaż farm fotowoltaicznych a także montaż pomp ciepła, kotłów elektrodowych, elektrowni wiatrowych czy magazynów energii. Firma FG Energy korzysta z paneli fotowoltaicznych Jinko oraz falowników firmy Growatt.

FG Energy – opinie

Opinie, które można znaleźć w sieci o FG Energy jak fotowoltaice samej w sobie są bardzo pozytywne. Ponieważ obecnie rachunki za prąd regularnie wzrastają, fotowoltaika stała się rozwiązaniem, które opłaca się klientowi tak indywidualnemu jak i biznesowemu. Stąd właśnie pozytywne opinie o firmie FG Energy, choć oczywiście zdarzają się i takie, które są bardziej krytyczne. Firma FG Energy w swojej działalności skupia się głównie na fotowoltaice, przy czym warto zaznaczyć, że jej oferta obejmuje nie tylko mikroinstalacje, ale również farmy fotowoltaiczne. W opiniach o FG Energy czytamy, że firma oferuje swoim klientom rozwiązania dopasowane do ich potrzeb i oceniana jest jako solidna i fachowa. Klienci w swoich opiniach o FG Energy doceniają sprawny montaż i kontakt z przedstawicielami. W opiniach o FG Energy dostępnych w internecie czytamy, że minusem jest brak informacji na temat cen konkretnych zestawów i kosztów instalacji oraz minimalna ilość danych na temat oferty firmy FG Energy.

FG Energy – opinie na forum o firmie

Te pozytywne opinie potwierdzają również użytkownicy FG Energy w swoich opiniach na forum. Nie wszyscy jednak. W niektórych opiniach klienci podkreślają, że złożyli reklamację z powodu źle zainstalowanej instalacji fotowoltaicznej co powoduje, że instalacja wadliwie działa. Niektórzy podważają też moc zainstalowanych paneli, która miała być większa niż ostatecznie jest a także formę kontaktu między firmą a klientem. Jak zatem widać opinie klientów na forum o FG Energy są różne i najlepszą decyzją jaką może w tej sytuacji powziąć potencjalny klient jest spotkanie z przedstawicielem firmy i rozmowa, która może rozwiać wątpliwości i ułatwić decyzję o skorzystaniu lub nie z usług firmy FG Energy.

opinie o fg energy
Opinie na wizytówce Google są bardzo dobre.

FG Energy – odstąpienie od umowy. Czy jest trudne?

Niestety w tej chwili w internecie można znaleźć materiały o zarzutach jakie UOKiK postawił dwóm firmom fotowoltaicznym, w tym FG Energy m.in. za utrudnianie klientom odstąpienie od umowy. W artykułach można znaleźć między innymi takie informacje, które sugerują, że firma FG Energy utrudniała klientom odstąpienie od umowy a także twierdziła, że wraz z rozpoczęciem montażu klient traci prawo do odstąpienia od umowy, gdy przedmiotem sytuacji są elementy, które zostają w trakcie montażu nierozłącznie połączone z innymi. UOKiK udowadnia, że w instalacji fotowoltaicznej nie ma takich elementów, który nie można po zmontowaniu rozłączyć. Wątpliwości UOKiK budzi również „darmowy audyt”, którym reklamuje się firma. W opinii UOKiK FG Energy nie oferowało swoim klientom darmowego audytu, gdyż w przypadku odstąpienia od umowy firma FG Energy kazała sobie za audyt płacić określoną kwotę. OUKiK podkreśla również, że firma FG Energy nie tylko utrudniała swoim klientom odstąpienie od umowy ale również nie informowała ich o procedurze reklamacji z tytułu rękojmi, informując ich tylko o najprawdopodobniej mniej korzystnej gwarancji. Z pewnością po pojawieniu się zarzutów firma FG Energy straciła trochę na opinii w oczach swoich klientów i czeka ją teraz wiele pracy by swoją dobrą opinię odbudować.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze