Strona głównaArchitekturaZaprojektuję ogród za darmo, czyli darmowe programy

Zaprojektuję ogród za darmo, czyli darmowe programy

Dzisiaj dzięki darmowym programom do projektowania ogrodów nie trzeba zatrudniać specjalistów od zieleni, aby stworzyć wymarzony, zielony zakątek na swojej posesji. Jeszcze kilka lat temu, aby posiadać wypielęgnowany i dobrze przemyślany ogród, trzeba było korzystać z usług projektantów zieleni. Obecnie darmowe programy do projektowania ogrodu załatwiają sprawę.

Możliwość samodzielnego projektowania ogrodów – darmowy program rozwiązuje tu kwestie formalne na dobre – jest znacznie lepsza, niż zlecanie tego zadania komukolwiek. Przecież to Ty sam najlepiej wiesz, jak zaprojektować ogród, program jedynie pomaga w wizualizacji poszczególnych rozwiązań. Bardzo możliwe jest też, że sam projektant korzysta z analogicznych programów. Po co więc płacić za coś, co jesteś w stanie przygotować sam? Warto przekonać się, jak wygląda najtańsza dostępna opcja, czyli „zaprojektuję ogród za darmo”.

Darmowy program do projektowania działki

W darmowych programach do projektowania działki chodzi przede wszystkim o możliwość stworzenia zarysu czy całego projektu ogrodu. Większość zainteresowanych możliwością opcji pt.: „zaprojektuję ogród za darmo” oczekuje prostego i przejrzystego interfejsu i podstawowych funkcji. Tego rodzaju darmowy program do projektowania ogrodu powinien również umożliwiać dobór przynajmniej najpopularniejszych roślin – nie każdy bowiem, kto marzy o własnym kawałku zieleni na swojej posesji, jednocześnie jest „oblatany” w temacie najciekawszych roślin i ich potrzeb. Spora część dostępnych w sieci darmowych programów do projektowania ogrodów oferuje taką opcję, dzięki czemu czas poświęcony na stworzenie indywidualnego projektu ograniczony jest do absolutnego minimum. Warto poznać najciekawsze propozycje projektowania ogrodów programami darmowymi, ich zalety oraz wady.

Najciekawsze darmowe programy do projektowania ogrodu

Wśród wszystkich dostępnych darmowych programów do projektowania ogrodu trzeba wymienić GardenPuzzle – to zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja do tworzenia własnych koncepcji. Działanie tego darmowego program do projektowania ogrodów jest bardzo proste – poszczególne elementy układa się panoramicznie, a nie w technologii 3D. Z tego względu powstały projekt przypomina nieco układankę puzzle – stąd też pochodzi jego nazwa. Wizualizacje można uzupełniać nie tylko dość sporą grupą dostępnych roślin, ale i mała architekturą czy różnymi rodzajami nawierzchni.

Zdecydowanie bardziej rozbudowaną wersją i jednocześnie aplikacją online jest darmowy program do projektowania działki MyGreenSpace. Jak zaprojektować ogród programem tego typu? Poza standardowymi wizualizacjami, aplikacja pozwala na skanowanie roślin, ich rozpoznanie oraz zaaranżowanie w przygotowywanym projekcie. To spora innowacja, jeśli chodzi o darmowe programy do projektowania ogrodu – dzięki tej funkcji można z bliska przyjrzeć się poszczególnym etapom wzrostu roślin. Ogrodnik amator w ten sposób będzie wiedział, jak i czy ten rodzaj rośliny będzie pasował i nadawał się do konkretnego typu ogrodu, podłoża i panujących warunków. Co ciekawe, program jest w stanie podsumować również koszt planowanej inwestycji, a to za sprawą regularnie uzupełnianych cenników. To jedna z najciekawszych pozycji, jakie znajdziemy wśród darmowych programów do projektowania ogrodu.

Pozostałe programy w stylu: „zaprojektuję ogród za darmo”

W projektowaniu ogrodów program darmowy powinien posiadać podstawowe funkcje, jak wizualizacja czy baza roślin, wyposażona w te najpopularniejsze gatunki.

Jednym z takich aplikacji jest program online, dostępny na stronie www w języku polskim – Zaprojektuj Ogród. Korzystanie z tego programu wymaga wcześniejszego zarejestrowania się jako nowy użytkownik. Ogromnym plusem jest bardzo prosta obsługa programu i dostępność wszystkich najważniejszych funkcji. Zaletą aplikacji jest możliwość uzupełnienia projektu w sporą ilość elementów małej architektury ogrodowej, jak huśtawki, fontanny czy piaskownice. Ten program początkującym ogrodnikom szczególnie powinien przypaść do gustu ze względu na jedną z opcji, a mianowicie bieżące przypominanie o najważniejszych pracach, jakie w danym okresie roku należy wykonać.

Kolejną propozycją, jak zaprojektować ogród programem zupełnie za darmo, jest program Wymarzony Ogród. Aplikacja umożliwia dwuwymiarowy oraz trójwymiarowy podgląd projektu. To znakomita pozycja również dla profesjonalistów, ponieważ w bazie znajduje się ponad 7000 gatunków roślin wraz z ich dokładnym opisem oraz potrzebami środowiskowymi.

Jeśli dobrze poszukać w sieci, można znaleźć jeszcze przynajmniej kilka propozycji darmowych programów do profesjonalnego projektowania zieleni ogrodowej. Wśród nich warto wymienić takie nazwy, jak Garden Composer 3D czy Virtual Garden. Ilość opcji pozwala na wybór odpowiedniej dla nas propozycji.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze