Strona głównaWnętrzaNowoczesne umywalki do łazienek o różnych wymiarach

Nowoczesne umywalki do łazienek o różnych wymiarach

Odpowiednio dobrana umywalka stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki, ułatwiając dbanie o codzienną higienę. Z tego powodu wybór idealnego modelu nie zawsze należy do łatwych zadań – szczególnie wtedy, gdy zależy nam na znalezieniu umywalki do małej łazienki lub do łazienki współdzielonej. Wówczas należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które będą miały duży wpływ na wytrzymałość danego modelu oraz na komfort jego codziennego użytkowania. Dlatego w poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze porady, którymi warto kierować się podczas wyboru umywalki i zyskać tym samym pewność, że okaże się ona godną uwagi inwestycją na wiele lat wygodnego użytkowania.

Funkcjonalne umywalki do małych łazienek – czym powinny się wyróżniać?

W ostatnich latach w ofertach producentów coraz częściej pojawiają się umywalki o kompaktowych rozmiarach, które świetnie sprawdzają się w małych łazienkach, na przykład w pomieszczeniach gościnnych. Tego typu modele zwykle cechują się mniejszą szerokością i wąską miską, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele cennego miejsca, ale wciąż pozwalają na komfortowe umycie rąk. Warto przy tym zauważyć, że inwestorzy mogą również zdecydować się na małą umywalkę nablatową, którą można łatwo połączyć z szafką zapewniającą więcej przestrzeni do przechowywania. Dzięki temu nie tylko zyskamy więcej cennego miejsca w małej łazience, ale tak ukryjemy elementy montażowe, które mają duży wpływ na estetyczny wygląd całego pomieszczenia.

Czarna umywalka z połyskiem

Wybierając umywalkę do małej łazienki, warto również zwrócić uwagę na modele mierzące około 40-45 cm szerokości. Tego typu umywalki świetnie sprawdzają się również w codziennie używanych łazienkach, nie zajmując zbyt wiele przestrzeni, ale jednocześnie zapewniając komfortowe dbanie o higienę. Wówczas warto również zadbać o przemyślany wybór kształtu umywalki. Ciekawe propozycje oferuje między innymi Grekon, gwarantując swoim klientom duży wybór umywalek w nowoczesnych okrągłych kształtach lub w wersji slim o wyjątkowo cienkich ściankach.

Umywalka do dużej łazienki – na które modele warto zwrócić szczególną uwagę?

Łazienki o większych wymiarach stwarzają nieco więcej możliwości aranżacyjnych i pozwalają na zastosowanie umywalek cechujących się dodatkowymi funkcjami. W łazienkach przeznaczonych dla par lub dla całej rodziny wyjątkowe zastosowanie znajduje umywalka podwójna, która usprawnia poranne czy wieczorne dbanie o higienę. Dzięki temu domownicy nie muszą martwić się kolejką do łazienki podczas szykowania się do pracy czy szkoły. Tego typu umywalka również pojawia się w ofercie wspomnianego wcześniej producenta Grekon i wyróżnia się wykonaniem z dolomitu, który często zachwyca swoimi kolorami, dodając tym samym łazience charakteru.

Oprócz tego w większych łazienkach warto rozważyć inwestycję w umywalkę z praktycznymi półkami odstawczymi. Tego typu półki świetnie sprawdzają się jako dodatkowe miejsce na często używane kosmetyki czy akcesoria. W efekcie świetnie sprawdzają się w połączeniu z szafkami pod umywalkę, pozwalając na rezygnację z zakupu dodatkowego blatu, który wymagałby regularnej konserwacji i większej ochrony przed wilgocią. Warto zauważyć, że ze względu na duży wybór kolorów i materiałów umywalkę z półkami odstawczymi również można łatwo dopasować do łazienek utrzymanych w różnych stylach.

Materiał partnera

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze