HomeZakupHydronylon - cena, opinie

Hydronylon – cena, opinie

Jeśli powiemy komuś hydronylon to raczej nie będzie wiedział co to. Jest to jednak dość popularny materiał, który znajdziemy na dachach wielu budynków. Zabezpieczenie naszego dachu jest koniecznością, inaczej bardzo szybko zobaczymy na naszych sufitach zacieki czy grzyba. Płynna membrana dachowa, bo tak inaczej możemy nazwać hydronylon to jak wcześniej wspominaliśmy ochrona naszego dachu między innymi przed deszczem.

Hydronylon możemy kłaść praktycznie na dowolny materiał. Niezależnie od tego czy jest to beton czy papa, a może gont bitumiczny to możemy bez problemu zastosować na te powierzchnie hydronylon. 

Hydronylon – cena

Ile kosztuje hydronylon? Cena hydronylonu będzie zależeć od rodzaju. A z kolei rodzaj hydronylonu będzie zależeć od rodzaju podłoża. Możemy tutaj wyróżnić między innymi taki rodzaj jak HMS. Hydronylon HMS będziemy stosować, gdy będzie trzeba położyć materiał na elementy metalowe. Zwykły hydronylon, którego cena jest niższa np. HP to materiał, który możemy kłaść między innymi na papę. 

Możemy nałożyć kilka warstw hydronylonu, wtedy cena będzie znacznie większa. Wyobraźmy sobie sytuację, gdzie mamy dach, a na dachu papę. Możemy wtedy rozpocząć nakładanie hydronylonu od siatki technicznej. Po nałożeniu siatki technicznej zaczynamy od podkłady papy bitumicznej np. hydronylon HP, a następnie nawierzchniowy o oznaczeniu HN.

Cena za jeden kilogram to średnio 30 złotych netto. Dla zwykłego podkładu papy bitumicznej jest to nieco mniej, bo cena wynosi średnio 25 zł za kilogram. Materiał bardzo łatwo kupić przez internet, więc jeśli zastanawiasz się gdzie kupić hydronylon to poszukaj na aukcjach na allegro. Cena za m2 nie jest wygórowana w porównaniu do uzyskanych efektów. 

Hydronylon opinie

Przyjęło się, że hydronylon to wymysł, który nie jest polecany i opinie na temat tego materiału są raczej negatywne. Jak jest w praktyce? Opinie są faktycznie pozytywne przez kilka zalet.

W opiniach wyczytamy, że materiał bardzo łatwo się rozprowadza i nie ma problemu z jego aplikacją. Hydronylon po rozprowadzeniu na dachu nie waży dużo. Średnia masa to 2 kilogramy na m2. W opiniach też znajdziemy takie informacje jak – dobrze znosi słońce, czyli promieniowanie UV. Cennik materiału wygląda kusząco, więc sądzimy, że znajdziemy coraz więcej pozytywnych opinii na temat tego materiału. Jest bezpieczny dla naszego środowiska, więc spełnia wiele norm środowiskowych.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze