Strona głównaInneSomfy Exavia 500 - opinie, instrukcja

Somfy Exavia 500 – opinie, instrukcja

Somfy exavia 500 to hit ostatnich lat. Jest to najpopularniejszy model napędu do bram skrzydłowych firmy SOMFY. Niezależnie do tego czy masz bramę drewnianą czy też może stalową to jest to napęd najprawdopodobniej dla Ciebie. Dwa ramiona, które są sterowane za pomocą fal radiowych mogą w bardzo szybki sposób ułatwić i zwiększyć komfort życia. 

Za pomocą zamontowanych ograniczników unikamy montażu odbojników, które są już powoli przeżytkiem w automatyce. Jak to bywa w napędach do bram, również w somfy exavia 500 wgrany jest program, który odpowiada za ruch bramy. Na samym początku oraz na samym końcu ruch się spowolniony. Jest to stosowane ze względu bezpieczeństwa. Ciekawą funkcją somfy exavia 500 jest to, że brama sama się zamyka po określonym czasie. 

Jeśli szukasz napędy skrzydłowego z funkcją otwierania tylko jednego skrzydła to Somfy Exavia 500 jest dla Ciebie. 

Somfy exavia 500 opinie

Jest to z nielicznych napędów do bram, który ma same dobre opinie. Być może te zdanie zabrzmiało jak dobra reklama, ale niestety i tym razem producent nie zapłacił nam ani złotówki. Wystarczy przejrzeć popularne fora internetowe, gdzie użytkownicy po prostu chwalą napęd somfy exavia 500. Niektórzy użytkują go do naprawdę ciężki bram. Jeden użytkownik opisuje swoją styczność z somfy exavia 500 pisząc, że doskonale sobie radzi z bramą o wadze nawet 185 kilogramów. Zaletą jest też łatwa i przejrzysta instrukcja obsługi, a co za tym idzie montaż. Wiele osób w opiniach na temat tego produktu właśnie wychwalało instrukcje obsługi. 

Solidny produkt w miarę dobrej cenie. Pisze, że jest w miarę dobrej cenie dlatego, że na rynku są o wiele tańsze modele, które mają podobne parametry. Niestety te tańszę często są słabszej jakości co potem przekłada się na komfort użytkowania napędu. Pamiętajmy, że nie każda opinia jest opinią na które należy bazować. Jeśli osoba nie przeczytała instrukcji obsługi oraz montaż napędu był nieprawidłowy to mogą pojawić się pewne komplikacje. Dodatkowo należy mieć na uwadzę, że napęd do bram skrzydłowych jest odpowiedni tylko dla bram skrzydłowych o odpowiedniej wadze oraz długości. 

Somfy bardzo dobrze zachęca do skorzystania z ich oferty. Wiele osób zaczyna od automatycznej bramy, a kończy na innych produktach tej marki tj. elektryczne rolety czy videofony. 

Somfy exavia 500 instrukcja 

Zawsze będziemy zachęcać do przeczytania instrukcji obsługi. Czytając instrukcje obsługi mamy pewność, że robimy to dobrze. Zawsze możemy skorzystać również z monterów, którzy za kilkaset złotych zamontują nam napęd do bramy skrzydłowej. 

Napęd jest warty swojej ceny, a reklamacja w przypadku tego produktu to bardzo rzadkim przypadkiem. Nie mniej jednak polecamy napęd do bram dwuskrzydłowych somfy exavia 500, bo opinie mówią same za siebie – warto!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze