Strona głównaInneUbezpieczenie mieszkania od kradzieży – o czym pamiętać?

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży – o czym pamiętać?

Żeby mieć własny dom lub mieszkanie trzeba z reguły długo i ciężko pracować. Niestety różne zdarzenia losowe mogą te trudy zniweczyć. Mogą to być zjawiska atmosferyczne, które prowadzą do poważnych szkód i zniszczeń, ale może to też być włamanie. Dobrze jest więc wykupić ubezpieczenie, które będzie chroniło Cię właśnie na taką ewentualność.

Czy warto się ubezpieczać?

Mimo że koszt polisy na wypadek okradzenia nieruchomości nie jest duży, to wiele osób wciąż zastanawia się, czy warto takie ubezpieczenie wykupić. Dla zobrazowania skali procederu, to w samym roku 2021 w jednostkach policji na terenie Polski stwierdzono ponad 71 000 spraw dotyczących kradzieży z włamaniem. Są to rzeczywiste statystyki pobrane bezpośrednio ze strony internetowej polskiej policji.

Jest więc realne zagrożenie, z którym trzeba się liczyć. Obecnie złodzieje działają sprawnie i z reguły dobrze wiedzą, gdzie ktoś może mieć schowane najcenniejsze rzeczy. Dlatego też samo zdarzenie nie trwa długo i ma miejsce wtedy, kiedy nikogo z domowników nie ma w domu. To z kolei zmniejsza szanse na przeszkodzenie złodziejom. W zdecydowanej większości przypadków więc jedynym, na co można liczyć to ewentualne uzyskanie odszkodowania. Żeby je dostać trzeba mieć wykupioną polisę, więc chyba warto to zrobić.

Czym jest ubezpieczenie mieszkania od kradzieży?

Warto znać podstawowe pojęcia związane z kradzieżą z włamaniem i rabunkiem i to, jak opisują je towarzystwa ubezpieczeniowe. N        Rabunek, – to zabór Twojego mienia  w domu   przez złodzieja, gdy użył wobec Ciebie przemocy, to  także      o sytuacja, w której zostaje się okradzionym poza miejscem zamieszkania. Rzeczy, jakie można stracić w jego wyniku to np. klucze do mieszkania, dokumenty, biżuteria, smartfon czy gotówka.

     Kradzież z włamaniem to      ie sytuacja, którą z regułą ma się myśli, mając w głowie złodzieja okradającego nieruchomość. Ma ona miejsce wtedy, kiedy złodziej włamał się do Twojego domu lub mieszkania.          ukradł Twoje  mienie.     Warunki ubezpieczenia

Jeśli decydujesz się wykupić polisę to najważniejsze, aby zapoznać się z       ogólnymi warunkami ubezpieczenia .     . Pamiętaj o zamykaniu okien i drzwi. Jeżeli złodziej dostanie się mieszkania przez niezamknięte przez Ciebie okna, Zakład Ubezpieczeń może odmówić wypłaty odszkodowania.      W różnych OWU   warunki zabezpieczenia mieszkania i odpowiedzialności mogą być      inne, dlatego tak ważne jest każdorazowe zapoznanie się z nimi. Tylko w ten sposób będziesz mógł świadomie wybrać ubezpieczenie, a następnie postępować tak, abyś w razie nastąpienia zdarzenia, od którego się ubezpieczyłeś, mógł liczyć na wypłatę odszkodowania.

Jak wykupić polisę?

Ubezpieczenie mieszkania to nic trudnego i obecnie można to zrobić, nie ruszając się z domu. Zachęcamy do sprawdzenia oferty na stronie LINK4. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU DOM dostępne są na stronie www.link4.pl. Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze