Strona głównaPoradyOrientarium Łódź - ceny biletów - czy warto?

Orientarium Łódź – ceny biletów – czy warto?

Już niebawem minie rok, odkąd łódzkie Zoo otworzyło Orientarium. Łódź dzięki tej inwestycji stała się miastem z najnowocześniejszym w Europie pawilonem poświęconym naturze Azji Południowo Wschodniej, a długość tunelu w oceanarium w Łodzi przebiła wrocławskie Afrykarium. Jakie atrakcje tam znajdziemy? Ile kosztuje wizyta?

Zobacz: Drzwi Erkado zewnętrzne i wewnętrzne opinie – czy warto?

Co jest w Orientarium w Łodzi?

554 gatunki i 3350 zwierząt mieści w sobie Miejski Ogród Zoologiczny w  Łodzi, który został założony w 1938 roku. W 2022 Zoo oddało do użytku Orientarium, które cieszy się ogromną popularnością. Jego budowa rozpoczęła się w 2018 roku i przeznaczono na nią 260 mln złotych. Obiekt otwarto 29 kwietnia po tym, jak zwierzęta zaaklimatyzowały się na nowych wybiegach. Atrakcja przyciąga wielu turystów z Polski i z zagranicy. I nie ma się co dziwić, gdyż Oceanarium w Łodzi to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Europie. 

Orientarium jest poświęcone faunie i florze Azji południowo-wschodniej. Znajdziemy tam roślinność pochodzącą z Indii, Japonii, Filipin czy Laosu. Ekspozycja dzieli się na 4 części: słoniarnię, Celebes, oceanarium oraz Wyspy Sundajskie. W pierwszej z nich, jak sama nazwa wskazuje, możemy podziwiać słonie, a konkretnie 44 letniego Aleksandra i 9 letniego Taru. Dodatkowo czas urozmaicą nam swobodnie latające ptaki. Tajemniczo brzmiąca Celebes to przestrzeń, w której mieszka rodzina makaków oraz wyderki orientalne, anoa nizinne, kur bankiwa oraz jeżozwierze palawańskie. Jednak to oceanarium w Łodzi cieszy się największym zainteresowaniem. Ten najdłuższy w Polsce tunel wodny mieści w sobie 1300 ryb i 2,5 mln litrów wody. Ostatnia, najgorętsza część, to siedlisko krokodyla Krakena i jego partnerki Penelopy. Zobaczymy tam również orangutany sumatrzańskie, gibony, langury jawajskie, niedźwiedzie czy myszojelenie.

Jeśli w trakcie zwiedzania zmorzy nas głód, to można skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej Orientarium. Łódź oferuje nam sushi, bubble tea, pizze czy naleśniki. Z kolei ci, którym od oglądania skaczących małpek przyszła ochota na podobne zabawy, to na terenie obiektu są place zabaw, park linowy oraz interaktywne zabawki dla najmłodszych

Planujesz wyjazd z rodziną? Sprawdź Agroturystykę w Wielkopolsce: https://agroturystykawena.pl/

Jakie zwierzęta można zobaczyć w Orientarium?

Zoo bardzo mocno bierze sobie do serca zapewnienie swoim podopiecznym jak najlepszych warunków hodowlanych i ochronę gatunków zagrożonych wyginięciem. Dba o wysoką jakość pokarmu, ciekawe i różnorodne wybiegi, profesjonalną opiekę weterynaryjną. Do takich rzadkich zwierząt należy wspomniany Aleksander, który jest największym słoniem indyjskim w Europie. Z kolei Kraken to najdłuższy krokodyl gawialowy na starym kontynencie. Orientarium Łódź jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie można spotkać ariranie amazońskie, psy leśne oraz orangutany sumatrzańskie. Jako ciekawostkę można dodać, że w 1996 roku do była to pierwsza placówka w kraju, która sprowadziła lwy azjatyckie.

Źródło: orientarium.lodz.pl/orientarium-na-kazda-pogode/

Schodząc w świat wód podziwiać możemy żarłacze rafowe czarnopłetwe, riny gitarowe, rekiny brodate, Himantury czy orlenie plamiste. A to wszystko ze środka największego w Polsce tunelu oceanarium. Łódź postarała się, by podwodna część była również bogata w rozmaitą, kolorową florę, rafy, a w mniejszych zbiornikach nie zabrakło koników morskich, rozdymek czy apogonów.

Zobacz: Ubezpieczenie zwierząt – czy warto ubezpieczyć psa / kota?

W jakich godzinach jest czynny Orientarium w Łodzi?

Wielu może być zaskoczonych, że Orientarium w Łodzi jest dostępne dla zwiedzających przez cały rok. Na budowę obiektu przeznaczono ogromny obszar, na którym znajdują się ogrzewane pawilony, w których zwierzęta mogą się schronić w razie niepogody. Tak że niezależnie od pory roku, śmiało można zwiedzać Orientarium Łódź.

Standardowo oceanarium jest czynne od godziny 9 do 17. Trzeba mieć jednak na uwadze, że na ostatnie wejście jest przewidziana godzina 16.30. Pozostała część Miejskiego Ogrodu Zoologicznego jest zamykana o 15.30.

Dodatkowo, jak informuje Zoo, średni czas oczekiwania na wejście w kolejce wynosi ok. 30 minut. Z różnych postów i informacji w sieci, wynika jednak, że w godzinach szczytu ten czas może być znacznie dłuższy. 

Ile kosztuje bilet do oceanarium w Łodzi?

Bilet do Zoo upoważnia nas zarówno do zwiedzania starej części ogrodu zoologicznego, jak też oceanarium. Ceny biletów zależą od konfiguracji, w jakiej planujemy zwiedzanie oraz od tego, czy posiadamy Kartę Łodzianina. Standardowa cena indywidualnego biletu wynosi 70 zł. Kupiony bilet należy wykorzystać w ciągu pół roku. Upoważnia nas do jednorazowego wejścia na teren ZOO, bez limitu czasowego. Bilet z Kartą Łodzianina funkcjonuje na tych samych warunkach, z tym że jest on po 40 zł.

Jeśli planujesz rodzinną wycieczkę do Oceanarium Łódź, ceny biletów są korzystniejsze. Do wyboru jest opcja dwie osoby dorosłe oraz dwoje dzieci, wtedy za wstęp płaci się 220 zł. Z kolei w konfiguracji dwie osoby dorosłe i troje dzieci cena wynosi 250 zł.

Jeśli samo zwiedzanie Zoo nie jest dla ciebie wystarczające, możesz skorzystać z opcji biletu łączonego za 80 zł. Daje ci on wstęp do Orientarium Łódź oraz EC1, czyli Centrum Nauki i Techniki, które jest w zasięgu 20 minut jazdy autem.

Od czasu do czasu Zoo oferuje również dodatkowe atrakcje. Na przykład 17 marca odbędzie się wieczór z rekinami, na który wstęp kosztuje 180 złotych. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Jak kupić bilet do Orientarium w Łodzi?

Wiesz już, że chcesz jechać do oceanarium Łódź. Ceny już są nam znane, teraz czas się dowiedzieć, w jaki sposób można nabyć bilet. Sprawa jest prosta. Można tradycyjnie idąc do Zoo kupić je w kasie w godzinach od 9.00 do 16.00. Wygodniejszą metodą jest jednak zakup przez stronę internetową Orientarium, gdzie po wybraniu interesującego nas biletu, podajemy dane potrzebne do jego wysłania.

Zobacz: Robot koszący — czy warto go kupić?

Ile czasu zwiedza się Orientarium w Łodzi?

To, jak dużo czasu spędzimy w Zoo zależy tylko i wyłącznie od naszych chęci i sił. Nabywając bilet mamy prawo do jednorazowego wejścia w godzinach pracy obiektu. W związku z tym możemy tam być 2 godziny, ale równie dobrze 8. Standardowo rodziny z dziećmi spędzają w Orientarium Łódź 4 godziny. Jednak śmiało można uznać, że bez trudu da się tam spędzić cały dzień. W razie głodu i zmęczenia są punkty gastronomiczne, gdzie można nabrać sił na dalsze zwiedzanie.

Czy warto odwiedzić Orientarium w Łodzi?

Bez wątpienia oceanarium w Łodzi jest miejscem, które zadowoli zarówno dzieci, jak i dorosłych fanów obserwowania dzikich zwierząt i egzotycznej roślinności. Rozmach obiektu oraz dbałość o zachowanie warunków, jak najbliższych naturalnemu środowisku danych gatunków sprawia, że z takiej wycieczki możemy wynieść dużo wiedzy, ale również zadziwić się nad pięknem przyrody.

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze