HomeProjektyForum Polskich Wieżowców - dla każdego fana polskich miast

Forum Polskich Wieżowców – dla każdego fana polskich miast

Lubisz zabudowę miejską? Fascynują cię nowoczesne drapacze chmur oraz nowe inwestycje budowlane w polskich miastach? Dołącz do Forum Polskich Wieżowców i dowiedz się, jak w najbliższym czasie zmienia się zabudowa w twojej okolicy. Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat Skyscraper – Forum Polskich Wieżowców.

Zobacz: Drewno i pellet Sylva – opinie, co mówią na forum?

Forum Polskich Wieżowców – co to jest? 

Forum Polskich Wieżowców to część międzynarodowego forum tematycznego Skyscraper. Forum Skyscraper podzielone jest na kraje. Z kolei polskie forum dzieli się na województwa, regiony i miasta, a także na grupy tematyczne. Forum Polskich Wieżowców jest miejscem na dyskusje związane z istniejącą i planowaną zabudową polskich miast. Odbywają się one na stronie internetowej, a także na Facebooku, a konkretnie na grupie prywatnej o nazwie Forum Polskich Wieżowców. 

Wielu uczestników forum to pasjonaci miejskiej urbanistyki, w tym budowy wieżowców, ale też infrastruktury drogowej i kolejowej. Udział w dyskusjach biorą też entuzjaści zabudowy historycznej oraz osoby, chcące dowiedzieć się, w jaki sposób zmieni się w najbliższych latach zabudowa w ich okolicy. Niektórzy autorzy postów – sądząc po branżowym słownictwie, zamieszczanych wizualizacjach i wiedzy na temat architektury oraz planowanych inwestycji – to architekci, być może członkowie zespołów doradców urbanistycznych przy urzędach miast i dzielnic. Nie mniej jednak każdy może dołączyć do dyskusji na stronie internetowej Skyscraper Forum Polskich Wieżowców. Do czytania i pisania komentarzy nie jest nawet wymagane zakładanie konta. Natomiast aby dołączyć do grupy na Facebooku, należy mieć konto w mediach społecznościowych od co najmniej roku. Administratorzy grupy chcą uniknąć spamowania, toteż weryfikują profile osób zainteresowanych dołączeniem do grupy.

Źródło: facebook.com

Forum Polskich Wieżowców – jakie porusza tematy?

Choć nazwa Forum Polskich Wieżowców wskazuje na tematykę, poświęconą drapaczom chmur, to podejmowane są również inne, bardzo ciekawe wątki, związane z miejskimi inwestycjami, m.in:

Zobacz: Wąż rozciągliwy – opinie, jaki wybrać, opinie na forum

  • umiejscowienie i wygląd istniejących i planowanych inwestycji deweloperskich, w tym osiedli mieszkaniowych;
  • budowa nowych biurowców i hoteli;
  • rewitalizacja placów miejskich i rynków, w tym dyskusje na temat likwidacji starych zadrzewień na rzecz wyłożenia placu kostką brukową;
  • budowa nowych mostów na rzekach;
  • budowa obwodnic, wiaduktów i węzłów drogowych;
  • rozbiórki starych, niepotrzebnych budynków, które blokują rozwój zabudowy i wstrzymują inwestycje deweloperskie, ale do których część ludzi ma sentyment z różnych względów;
  • budowa ścieżek rowerowych;
  • budowa i rozbudowa miejskiej infrastruktury kolejowej.

Forum Polskich Wieżowców – wszystko o infrastrukturze 

Na Forum Polskich Wieżowców dowiesz się również wiele na temat infrastruktury drogowej i kolejowej. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że do każdego osiedla mieszkaniowego musi być swobodny dojazd dla służb ratowniczych i komunalnych. Ciekawym wątkiem są też przebudowy dworców kolejowych oraz węzłów drogowo-kolejowych. Warto poznać również opinie użytkowników forum na tem budowy osiedli przy planowanych obwodnicach miejskich. 

Forum Polskich Wieżowców – czy warto się zarejestrować? 

Jeśli interesuje cię tematyka miejskiej urbanistyki i architektury, to z pewnością warto założyć konto na Skyscraper – Forum Polskich Wieżowców. Nie musisz podawać forumowiczom swoich danych, wystarczy nick. Dzięki temu możesz brać aktywny udział w dyskusjach, zakładać wątki i prezentować swoje zdjęcia, związane z poruszanym zagadnieniem. Chcesz wiedzieć, jak będzie wyglądała Warszawa po zbudowaniu kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę? A może interesuje cię wizualizacja budowanego Pałacu Saskiego? Zacznij nowy wątek na ten temat i czekaj na odpowiedzi internautów.

Forum Polskich Wieżowców to świetne miejsce, aby poznać bliżej zagadnienia związane z planowaniem przestrzennym, obejrzeć wizualizacje planowanych budów oraz ciekawe fotografie zabudowy miejskiej. Podobnie jest z międzynarodowym Skyskraper. Forum to również jest ogólnodostępne, ale wątki pisane są w językach urzędowych poszczególnych państw. Jeśli nie znasz języków obcych, to nie zrozumiesz treści, ale być może zobaczysz sporo ciekawych fotografii znanych europejskich wieżowców.

Zobacz: Meble MWM – opinie z forum, kontakt, kod rabatowy

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze